Mercedesler gidiyor TOGG’lar geliyor: Kamuda yabancı marka araç kullanımına son

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek’in açıkladığı tasarruf genelgesine göre, kamuda Mercedes ve Audi gibi marka araçlar yerlerini yerli üretim TOGG’lara bırakacak. Kamuda TOGG dönemi başlayacak.

17.10.2023-16:11 - (Son Güncelleme: 17.10.2023-17:06) Mercedesler gidiyor TOGG’lar geliyor: Kamuda yabancı marka araç kullanımına son

Sabah’da yer alan habere göre, Bakan Şimşek tasarruf tedbirleri genelgesi üzerine yaptığı açıklamada, alınan kararla yerli Otomobil üretiminin desteklenmesini ve ülke ekonomisine katkıda bulunmasını hedeflediğini ifade etti. Bu projenin tasarlanma amacının tasarruf sağlamak olduğunu ekledi.

Audi ve Mercedes’lere veda

Bakan Şimşek, elde bulunan kamu araçlarından Audi ve Mercedes gibi modellerin de satılarak yerlerine yerli üretim TOGG’ların alınacağını belirtti. 

Bu karar eski Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati tarafından açıklanmış, Nebati senenin başında TOGG’lar için alım garantisi uygulanacağından bahsetmişti.

Kamu'da Mercedes araçlar

 Kamuya 30 bin TOGG

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Nebati tarafından 30 bin adet TOGG’un kamu araçlarının arasına katılacağını duyurarak paylaştığı projenin, Bakan Şimşek tarafından gerçekleştirilmesi bekleniyor.

TOGG

Yaren Eryılmaz
yareneryilmaz@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Modal