Merakla bekleniyordu: Yerli otomobil TOGG’un yollarda görüleceği tarih belli oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin yerli otomobili TOGG ile ilgili müjdeyi verdi. Bakan Varank, "Mart ayının sonuna doğru artık TOGG'u Türkiye'nin yollarında görmeye başlayacağız" dedi.

09.01.2023-10:49 - (Son Güncelleme: 09.01.2023-17:23) Merakla bekleniyordu: Yerli otomobil TOGG’un yollarda görüleceği tarih belli oldu

Bakan Mustafa Varank, ABD'de Togg'un dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023'te oluşturduğu "Dijital Mobilite Bahçesi"ni ziyaret etti.

Togg’un 2023’te oluşturduğu “Dijital MobiliteBahçesi” hakkında Togg Üst Yöneticisi (CEO)  Gürcan Karakaş’tan “Beyond X” adıyla gösterilen ve mobiletinin yarından sonrasına ilişkin ipuçları verdi.

Bakan Varank Yeni ipuçları verdi

Duyuları harekete geçiren Togg’un deneyim alanına katılan Varank’a Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Türkiye'nin Los Angeles Başkonsolosu Sinan Kuzum, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ve Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan da eşlik etti.

Bakan Varank 2023 CES'te incelemelerde bulundu

Bakan Varank’ın,  burada bulunduğu imcelemelerin sonrasında AA muhabirine yaptığı açıklamada,  gelişen otomotic sektöründe geleceği noktayı göstereceğini bildirdi. Togg'un dünyanın en büyük elektronik fuarı olan CES'e ilk kez geçen sene katıldığını anımsatan Varank, firmanın otomotiv endüstrisinin değişimine ve dönüşümüne vurgu yaptığını aktardı.

Geçen sene ilk kez katıldığı  CES’te Bakan Varank, firmanın otomotiv endüstrisinin değişimine ve dönüşümüne vurgu yaptığını aktardı.

Bakan Varank merakla beklenen tarihi açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Şubat ayının ikinci yarısında ön siparişler başlayacak, mart ayının sonuna doğru da artık otomobilleri Türkiye'nin yollarında görmeye başlayacağız. " dedi.


Ömer Faruk Ekinci
ekomerfaruk@gmail.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Modal