Medipol Başakşehir, Tahkim Kurulu'nun hakemler hakkında aldığı kararın sonuna kadar takipçisi olacağını açıkladı

Medipol Başakşehir, Tahkim Kurulu'nun hakemler hakkında alınan kararı bozması üzerine yaptığı sert açıklamayla konunun takipçisi olacağını açıkladı.

27.03.2022-15:56 - (Son Güncelleme: 27.03.2022-15:56) Medipol Başakşehir, Tahkim Kurulu'nun hakemler hakkında aldığı kararın sonuna kadar takipçisi olacağını açıkladı

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye Futbol Federasyonu'nun 13 hakemin görevine son verme kararı gündeme bomba gibi düşmüştü. Hakemler hakkında alınan bu kararlara bir gerekçe gösterilmemiş olması yoğun bir tepkiye neden olmuştu.

TFF'nin aldığı karara tepki sert olmuştu

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'nun yapılan itirazın ardından hakemler ile ilgili olarak alınan bu kararın bozulduğunu açıklaması üzerine Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medipol Başakşehir, resmi internet sitesi üzerinden çok sert bir açıklama yaptı.


Medipol Başakşehir'in resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklamada ;

' Merkez Hakem Kurulu’nun 8 Mart günü çok yanlış bir zamanlama ile hukuka ve vicdana aykırı almış olduğu ‘etik dışı’ kararın Tahkim Kurulu tarafından iptal edildiğini ve liste dışı kalan hakemlerin görevlerine devam edeceğini öğrenmiş bulunmaktayız. 26 Mart 2022 sadece bir tarih değil, Türk futbolu ve adaletinin yanı sıra kaybolan güven unsurunun yeniden doğuşu için umutlarımızın yeşerdiği bir gün olarak yerini alacaktır. Hem talimatlardan bihaber olan mevcut Merkez Hakem Kurulu’nun hem de ülke futbolumuzun yurtiçinde ve yurtdışında saygınlığını yitirmesine neden olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun tüm bu yaşanan sürecin ardından mevcut görev ve sorumluluklarına devam etmesi söz konusu olamaz. İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak Tahkim Kurulu’nun ‘tarihi’ kararının ardından sürecin henüz bitmediğini ve gelişmelerin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız. ' ifadelerine yer verildi.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal