Manavgat'ta Şehit Olan Orman İşçilerinin Son Görüntüleri Ortaya Çıktı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde orman yangınına müdahale sırasında arazözde hayatını kaybeden 2 orman işçisinden Yaşar Cinbaş'ın oğlu Mahmut Cinbaş, "Emekliliğine rağmen işini seviyordu" dedi.

01.08.2021-10:08 - (Son Güncelleme: 01.08.2021-11:10)Manavgat'ta Şehit Olan Orman İşçilerinin Son Görüntüleri Ortaya Çıktı

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangını esnasında söndürme çalışmalarında arazözlerin, alevlerin arasında kalması sonucunda 2 orman işçisi hayatını kaybetti.

Orman işçilerinden Yaşar Cinbaş'ın(53),Manisa Kırkağaç'ın Şair Eşref Mahallesi'nde yaşayan ailesine acı haberi, Kaymakam Murat Büyükköse ve Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz verdi.

Cinbaş'ın oğlu Mahmut Cinbaş(23) ve eşi Havva Cinbaş, uzun zaman göz yaşlarına hakim olamadı. Mesai arkadaşları da Cinbaş'ın evine Türk bayrağı astı.

İZMİR DEPREMİNDE DE GÖREVLİ OLMUŞTU

Evli ve 2 çocuk babası olan Yaşar Cinbaş'ın 29 yıldır orman işçisi olduğu, son 9 yıldır da Kırkağaç Orman Şefliği'nde görev yaptığı bilgisi paylaşıldı. Cinbaş'ın, İzmir'de 30 Ekim 2020'de meydana gelen depremden sonra arama-kurtarma ekibinde de görev yaptığı aktarıldı.

"İŞİNİ ÇOK SEVDİĞİ İÇİN KOPAMIYORDU"

Yaşar Cinbaş'ın oğlu Mahmut Cinbaş, babasının 4 yıl önce emekliliği hak ettiğini belirterek, "Babamla en son bayramın 1'inci günü görüşmüştük. Yanan ormanları kurtarmak isterken hayatını kaybetti. İşini çok seviyordu. Deli dolu bir insandı. İzmir depreminde de AFAD ile görev alan ekipteydi. Emekliliği gelmiş olmasına rağmen çok sevdiği için görevinden kopamıyordu. 24 Ağustos'ta avukatlık ruhsatımı alacaktım ve onu bekliyordu sonrasında 'Emekli olurum artık çalışmam' diyordu" diye konuştu.

"ALLAH CEZALARINI VERSİN"

Orman yangınlarına da değinen Cinbaş, "Herkesin vicdanına kalmış. Sadece insanlar değil farklı canlılar da yanarak öldü. Allah bunu bilerek yapanlara cezasını versin" dedi.

CENAZELERİ BUGÜN TOPRAĞA VERİLECEK

Yaşar Cinbaş'ın cenazesi, bugün saat 09.00'da evinin önünde helallik istenmesinin ardından torağa verilmek üzere memleketi Afyonkarahisar'ın Çay ilçesine gönderilecek.

Diğer taraftan aynı olayda alevlerin arasında kalarak yaşamını yitiren, evli ve 2 çocuk babası Erdal Tovka'nın (37) da memleketi İzmir'in Bergama ilçesinde bugün toprağa verileceği öğrenildi.


SON GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangına müdahale edilen arazözde yaşamını yitiren orman işçisi Yaşar Cinbaş'ın, alevlere mücadele ederken çekilen son görüntüsü ortaya çıktı.

Yaşar Çinbaş'ın, cep telefonu kamerasına yansıyan görüntüde, hortumla alevlere su tuttuğu ve yangını söndürmeye çalıştığı anlar yer aldı.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal