Fox TV ekranlarında yayınlanan Yasak Elma dizisi başrol oyuncularından Talat Bulut'un 19 yaşındaki Özge Ş.'yi taciz ettiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Ortaya atılan bu iddiların ardından bir çok ünlü isim de Talat Bulut tarafından taciz edildiği yönünde açıklamalarda bulundu.

Taciz iddilarının ortaya çıkması ile 56 yapımcı ve yönetmen konu ile ilgili basın duyurusu yayınladı.

56 yapımcı ve yönetmenin yaptığı basın duyurusu ise şöyle;

'Türkiye sinema sektörüne emek veren yapımcı ve yönetmenler olarak, ülkemizde her alanda olduğu gibi, sektörümüzde de kadın çalışanlara yönelik taciz ve istismar olayları yaşandığını biliyoruz ve setlerimizde bu olayların son bulması için elimizden geleni yapıyoruz.

Yasak Elma adlı televizyon dizisinin başrol oyuncusu Talat Bulut’un, sette bir kostüm asistanını taciz ettiğini, kostüm asistanı genç kadının süreci yargıya yansıtma kararıyla birlikte öğrendik.

Bizler, Türkiye toplumunda taciz ve istismar vakalarını ifşa etmenin kadınlar için ne kadar zor olduğunu biliyoruz, ‘kadının beyanı esastır’ ilkesine inanıyoruz.

Yargıya taşınmakta olan bu taciz vakasında, kostüm asistanı arkadaşımızın yanında olduğumuzu, bundan sonra filmlerimizde adı tacize karışmış isimlere yer vermeyeceğimizi kamuoyu önünde açıklıyoruz.

Sektörümüzde kadına yönelik şiddet, taciz ve istismarın takipçisiyiz, kamera önündeki ve arkasındaki bütün kadın arkadaşlarımızın yanındayız.

Saygılarımızla…'Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.