Mustafa Ceceli'nin eski eşi Sinem Gedik ve ünlü şarkıcı İntizar arasında yaşanan ilişki gündeme bomba gibi düştü.

Mustafa Ceceli, ikiliye ait kamera görüntülerini mahkemeye delil olarak sunmuş, oğlu Arın'ın velayetini ve nafaka ödememeyi talep etmişti.

Bugün açıklama yapan Mustafa Ceceli'nin ardından Sinem Gedik cephesinden açıklama geldi. Sinem Gedik, avukatı Eda Salman Bayraktar aracılığı ile açıklama yaptı.

İşte Eda Salman Bayraktar'ın Yaptığı O Açıklama:

'Kamuoyunun Dikkatine,

Müvekkilim Sinem Gedik'e karşı, eski eşi Mustafa Ceceli tarafından açılan 'velayetin değiştirilmesi' davasında, dosyaya Mustafa Ceceli vekili tarafından sunulan, hukuka aykırı delil niteliği taşıyan, edinilme şekli itibariyle suç teşkil eden bir takım görüntüler, davadan iki gün sonra basın yayın organlarına servis edilmek suretiyle yayınlanmaya başlamıştır.

'YAYIN YASAĞI TARAFIMIZDA İSTENMİŞTİR'

Öncelikle bilinmesini isteriz ki, müvekkilin eski eşi tarafından müvekkile dava öncesinde velayete dair herhangi bir talep iletilmemiş, velayet hususu taraflar arasında bir kez dahi gündeme gelmeden, doğrudan dava konusu edilmiştir. Söz konusu velayet davası, yayın yasağı dahi talep edilmeksizin, kamuya açık şekilde açılmıştır. Söz konusu davaya ilişkin yayın yasağı, tarafımızca istenmiştir.

'DAVANIN AÇILMASIYLA ÇOCUĞUN MENFAATLERİ ZARAR UĞRAMIŞTIR'

Velayet davalarının amacı 'çocuğun menfaatinin, manevi bütünlüğünün korunması, sağlıklı gelişiminin temini' iken, ortak çocuğun korunması gereken tüm bu değerlerini, asıl bu kötü niyetli dava yok saymış; ortak çocuğun menfaatleri söz konusu davanın açılmasıyla kendiliğinden zarara uğramıştır.

'ÇOCUĞUN DUYGUSAL İSTİSMARIDIR'

Ortak çocuğu travmaya uğratacağı kesin olan delillerin dava dosyasına koyulması, çocuğun duygusal istismarıdır. Çocuğun dahil olmadığı, özel ve mahrem alandaki tercihler ve yaşantı, görüş, anlayış ve inanış farklarına göre kabul edilebilir veya eleştirilebilir olsa da, bunun velayet hakkının iyi veya kötü kullanıldığı konusunda belirleyici olması hukuken ve vicdanen mümkün değildir.

Çocuğunun duygusal yönden istismarına bilerek sebep olan kişinin velayeti hak edip etmediği ise artık yüce Türk yargısının ve toplumumuzun takdirindedir.

Velayet davasına sunulan görüntülerle ve iddialarla ilgili, boşanmadan önce var olduğu, ortak çocuğun yanında olduğu, bunların bizzat çocuktan öğrenildiği, görüntülerin gizlice değil ihbar maili ile elde edildiği iddiaları tamamen gerçek dışı olup, toplumun tepkisini azaltmaya yöneliktir.

'ŞİDDETİN EN AĞIR HALLERİNDEN BİRİ YAŞANMAKTA'

Yaşanan olaylar karşısında, şiddetin en ağır hallerinden birini yaşamakta olan müvekkilin mağduriyetine hassasiyet gösteren, destek ve el veren güzel yüreklere sonsuz teşekkür; yayın yasağına ve mahremiyete saygı göstermeksizin suça ortak olan basın yayın kuruluşları ve sosyal medya hesap sahiplerine esefle...

Av. Eda Salman Bayraktar' ifadelerine yer verdi.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.

[N-#92212]
[N-#92168]
[N-#92163]
[N-#92159]
[N-#92155]
[V-#15103]
[G-#21008]