Murat Özdemir 1973 yılında Bolu’da doğru. Aşçılık mesleğini sürdüren Murat Özdemir Brüksel’deki Büyük k Elçiliğinde çalıştı. Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde de çalışan Murat Özdemir, sonrasında Antalya’ya yerleşti. İşleri kötü giden Murat Özdemir sonrasında İstanbul’a yerleşti.

Yemekteyiz yarışmasına katılan Murat Özdemir, yarışmacıların ve  sunucu Onur Büyüktopçu’nun sözünü kesmesinden dolayı yarışmadan çıkarılmıştı. Sonrasında MasterChef yarışmasına katılan Murat Özdemir, yarışmada yaptığı uygunsuz tavırlar ile diskalifiye olmuştu.

MasterChef Murat Neden Göz Altına Alındı?

Murat Özdemir, sosyal medya üzerinden yayınladığı hayvana işkence videosu ile tepki çekmişti. Paylaşım ve şikayetler üzerine harekete geçen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alındı.

Murat Özdemir’in Başka Hangi Suçlardan Sabıka Kaydı Var?

Sosyal medya’dan papağana işkence videosunu paylaştıktan sonra gözaltına alınan Murat Özdemir’in Suç makinası olduğu ortaya çıktı. Özdemir'in uyuşturucu kullanmak, mala zarar vermek ve aile içi şiddet gibi en az 5-6 suçtan sabıkasının bulunduğu bildirildi.

Özdemir'in yargılandığı bir davadan ise 'denetimli serbestlik uygulaması' çerçevesinde tahliye edildiği meydana çıktı.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.