Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Deniz Çakır'ın Hakaret Ettiği İddia Edilen Başörtülü Kadınların Avukatından Yeni Açıklama Geldi

Deniz Çakır'ın geçtiğimiz günlerde bir AVM'nin kafesinde oturan başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddia edilmişti. Başörtülü kadınların avukatından yeni açıklama geldi.

Deniz Çakır'ın Hakaret Ettiği İddia Edilen Başörtülü Kadınların Avukatından Yeni Açıklama Geldi

Geçtiğimiz günlerde deniz Çakır'ın kafede alkollü şekilde başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddia edilmişti. Başörtülü kadınların şikayetçi olması üzerine savcılık konu hakkında soruşturma başlatmıştı.

Deniz Çakır hakkında çıkan iddiaları net bir dille sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yalanlamıştı. Söylemezsem Olmaz programının sunucusu Ece Erken, olayın yaşandığı kafenin garsonunun kendisine olaylı geceyi anlattığını söylemişti. Garsonun iddialarına göre o gece sorunu çıkaran kişi Deniz Çakır değil başörtülü kadınlardı.

Başörtülü kadınların avukatı Enes Bayraktar kendi imzasını taşıyan bir açılamada bulundu. Açıklama ise şöyle

'MÜŞTERİLER VE ÇALIŞANLAR ÖNÜNDE AŞAĞILANDILAR'

'Müvekkiller 30 Aralık 2018 günü ayakta dinledikleri Edis konseri çıkışında dinlenmek için oturdukları AVM cafesinde başörtüleri sebebi ile Deniz Çakır tarafından bütün müşterilerin ve cafe çalışanlarının gözü önünde aşağılanarak tahkir edilmişlerdir. Cafe görevlileri yaşanan skandal sebebi ile gece boyunca defalarca müvekkillerden özür dilemişler ve özrün kabulü anlamında müvekkillerin hiçbirinden hesap almamışlardır.

'OLAYIN MEDYAYA YANSIMASI MÜVEKKİLERİN DIŞINDA GELİŞTİ'

Geceye ilişkin cafenin kamera kayıtları ve görgü tanıkları mevcuttur. Olayın medyaya yansıması tamamen müvekkillerin dışında gelişmiş, ancak medyada yapılan çirkin benzetme ve hakaretler sebebi ile olayın çeşitli kişi ve kurumlarca farklı mecralara çekilmek istenmesinden dolayı kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı ile açıklama yapma gereği duymuşlardır. Yaşananlar sanatçı da olsa bir insanın zihin yapısı olarak toplumun çok gerisinde olabileceğinin göstergesidir.

'AIKLAMALARINI SAMİMİYETLE HAYATA GEÇİRMESİNİ DİLEMEKTEDİRLER'

Deniz Çakır'ın önce inkar ile başlayan, sonrasında algı operasyonu ve müvekkilleri itibarsızlaştırma çabası ile yaptığı açıklamalar gerçek dışı olmakla birlikte her şeye rağmen bir geri adımdır. Müvekkiller 'Tartışmanın, benim açımdan giyim, kuşam, türban, başörtüsü gibi kişisel tercih ve özgürlüklerle ilgisi yoktur, olmamıştır olamaz da' şeklindeki açıklamasını hayata geçirmesini samimiyetle dilemektedirler. Ancak ne yazık ki müvekkillerin Deniz Çakır tarafından başörtüleri sebebi ile maruz kaldıkları nefret söylemi tamamıyla gerçektir.

'DENİZ ÇAKIR'IN YALAN BEYANLARLA OLAYI ÖRTMESİ İMKANSIZ'

Medyaya yansıyanlardan çok daha fazlası yaşanmıştır. Müvekkillerin çoğu kendisi yüksek sesle nefretini kusmaya başladıktan sonra oyuncu Deniz Çakır olduğunu fark etmişlerdir. Ortamda bir kutlama olduğunu ise müvekkiller kamuoyu açıklamasından öğrenmişlerdir. Deniz Çakır'ın kendi ifadesi ile utanç verici olan eylemini yalan beyanlarla örtmesi imkansızdır.

Yargıya intikal eden olayla ilgili soruşturma sırasında bütün gerçekler açıklığa kavuşacaktır. Müvekkiller öğrenci olmaları ve final haftasında olmaları sebebiyle dikkatlerini artık derslerine vermek istemektedirler. Çok üzülmüş ve yıpranmış olmakla birlikte yaşananların inanç ve yaşam tarzına saygı konusunda toplumu birleştirmesi müvekkillerin tesellisi olmuştur' ifadelerine yer verdi.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR