Manken Ceren Hindistan'ın Ümit Aslan'dan dünyaya gelen ve geçtiğimiz günlerde hasta olduğu öğrenilen 2.5 yaşındaki kızı Arya'nın kemoterapi görmesini istemediği için hastaneden ayrıldığını iddia eden hastane yetkilileri küçük çocuğun koruma altına alınması için dava açtı.

Manken Ceren Hindistan 1.5 yıl önce imam nikahı kıydığı Ümit Aslan'la evlendi. Çiftin, 25 Temmuz 2015'te kızları dünyaya geldi. Küçük kızlarına Arya ismini veren çift geçtiğimiz ay üzücü bir haberler sarsıldı.

Kızlarının, böbrekte rastlanan ve kötü huylu Wilms Tümörü hastalığı taşıdığını öğrendi. Çift, İstanbul'da özel bir hastaneye başvurdu.

KIZLARININ KEMOTERAPİ ALMASINI İSTEMEDİ

Çifte, kızlarının tedavi olması gerektiği söylendi. Fakat, Hindistan, küçük kızlarının kemoterapi görmesini istemedi, tedavisi tamamlanmadan kızınıda alarak hastaneden ayrıldı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Hastane yönetimi Arya'nın tedavi görmezse öleceğini belirterek suç duyurusunda bulundu. Yönetim; Hindistan'ın, 5395 sayılı kanuna aykırı davranarak kızının koruma tedbirlerini ihlal ettiğini belirtti.

HİNDİSTAN'IN ÇOCUĞUNA KORUMA KARARI TALEP ETTİLER

Yetkililer, sağlık tedbiri kapsamında kalan Arya'nın fiziksel ve ruhsal sağlığının korunması ve tedavisi için gerekli tıbbı bakım ve rehabilitasyonun yapılmasını engelleyen Hindistan'ın çocuğuna koruma kararı verilmesi istendi.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı doğru kaydırın.