Altın Palmiye İçin Yarışacak Filmler Belli Oldu

Fransa'da bu yıl 71. kez düzenlenecek olan Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ve diğer dallarda yarışacak filmler belli oldu.

Altın Palmiye İçin Yarışacak Filmler Belli Oldu

Fransa'da bu yıl 71. kez düzenlenecek olan Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ve diğer dallarda yarışacak filmler belli oldu.

Türkiye'den Serenay Sarıkaya'nın bir markanın onur konuğu olarak katıldığı Cannes Film Festivali dün başladı. Festival 19 Mayıs'ta son bulacak.

Festival Başkanı Pierre Lescure ile festivalin seçkilerden sorumlu sanat yönetmeni Thierry Fremaux'nun açıkladığı filmler şöyle sıralandı.

ALTIN PALMİYE İÇİN YARIŞACAK FİLMLER

"Everybody Knows" / Asghar Farhadi (Açılış Filmi)

"At War" / Stéphane Brizé

"Dogman" / Matteo Garrone

"The Picture Book" / Jean-Luc Godard

"Asako I & II" / Ryusuke Hamaguchi

"Sorry Angel" / Christophe Honoré

"Girls of the Sun" / Eva Husson

"Ash Is Purest White" / Jia Zhang-Ke

"Shoplifters" / Kore-Eda Hirokazu

"Capernaum" / Nadine Labaki

"Burning" / Lee Chang-Dong

"BlacKkKlasman" / Spike Lee

"Under the Silver Lake" / David Robert Mitchell

"Three Faces" / Jafar Panahi

"Cold War" / Pawel Pawlikowski

"Lazzaro Felice" / Alice Rohrwacher

"Yomeddine" / A.B Shawky

"Summer" / Kirill Serebrennikov 

BELİRLİ BİR BAKIŞ

"Border" / Ali Abbasi

"Sofia" / Meyem Benm’Barek

"Little Tickles" / Andréa Bescond & Eric Métayer

"Long Day’s Journey Into Night" / Bi Gan

"Manto" / Nandita Das

"Sextape" / Antoine Desrosières

"Girl" / Lukas Dhont

"Angel Face" / Vanessa Filho

"Euphoria" / Valeria Golino

"Friend" / Wanuri Kahiu

"My Favorite Fabric" / Gaya Jiji

"The Harvesters" / Etienne Kallos

"In My Room" / Ulrich Köhler

"The Angel" / Luis Ortega

"The Gentle Indifference of the World" / Adilkhan Yerzha

YARIŞMA DIŞI

"Solo: A Star Wars Story" / Ron Howard

"Le Grand Bain" / Gilles Lellouche

ÖZEL GÖSTERİMLER

"10 Years in Thailand" / Aditya Assarat, Wisit Sasanatieng, Chulayarnon Sriphol & Apichatpong Weerasethakul

"The State Against Mandela and Others" / Nicolas Champeaux & Gilles Porte

"Le Grand Cirque Mystique" / Carlo Diegues

"Dead Souls" / Wang Bing

"To the Four Winds" / Michel Toesca

"La Traversee" / Romain Goupil

"Pope Frances – A Man of His Word" / Wim Wenders

GECE YARISI GÖSTERİMLERİ

"Arctic" / Joe Penna

"The Spy Gone North" / Yoon Jong-Bing

KISA FİLM YARIŞMASI

Gabriel" / Oren Gerner

"Judgement" / Raymund Ribay Gutierrez

"Caroline" / Celine Held, Logan George

"Umbra" / Saeed Jafarian

"III" / Marta Pajek

"Duality" / Masahiko Sato, Genki Kawamura, Yutaro Seki, Masayuki Toyota, Kentaro Hirase

"On The Border" / Wei Shujun

"All These Creatures" / Charles William

CİNEFONDATİON SEÇKİSİ

"Rubber Dolphin" / Ori Aharon

"End Of Season" / Zhannat Alshanova

"Sailor’s Delight" / Louise Aubertin, Éloîse Girard, Marine Meneyrol, Jonas Ritter, Loucas Rongeart, Amandine Thomoux

"Inanimate" / Lucia Bulgheroni

"The Summer Of The Electric Lion" / Diego Céspedes

"Palm Trees And Power Lines" / Jamie Dack

"The Storms In Our Blood" / Di Shen

"A Piece of Tragedy" / Laura Garcia

"Five Minutes Outside" / Constanza Gatti

"Hector’s Nightfall" / Ariel Gutiérrez

"Dots" / Eryk Lenartowicz

"The Other" / Marta Magnuska

"Equally Red And Blue" / Georgiana Moldoveanu

"As It Is On Earth" / Pier Lorenzo Pisano

"Calendar" / Igor Poplauhin

"Like A Good Kid" / Arian Vazirdaftari

"I Am My Own Mother" / Andrew Zox

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.


[N-#66292]
[G-#17147]
[G-#14224]

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR