15 Temmuz hain darbe gecesi FETÖ'cü askerler tarafından zorla darbe bildirisi canlı yayında okutularak bir gecede milyonlarca kişi tarafından tanınan Tijen Karaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla kendinden söz ettirmeye devam etti.

'15 TEMMUZ GECESİ YAŞADIKLARINI PAYLAŞIYOR'

Hain darbe girişimimin ardından ekranlarda fazla gözükmeyen ancak katıldığı seminerlerle hain darbe gecesi yaşadıklarını anlatan Karaş, o anları sosyal medya hesabından paylaşmayı da ihmal etmiyor. Karaş, tüm Türkiye'yi dolaşarak 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını ve sunuculuk mesleği ile ilgili bilinmeyenleri meraklılarına anlatıyor.

TİJEN KARAŞ KİMDİR?

1975 Ankara doğumlu Tijen Karaş, Ankara Yenimahalleli. Üç çocuklu bir ailenin ortanca kızı olan spiker, Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun. Senelerdir TRT'de çalışan Tijen Karaş; 2000 yılında TRT'de Yaşam ve Gençlik adlı programı sundu. TRT Avrasya, TRT Int ve TRT Türk'te çeşitli programlar sunduktan sonra, haber spikerliğine geçti. Deneyimli spiker, TRT'de okuduğu darbe girişimi bildirisi ile bir gecede herkesin tanıdığı bir isim oldu.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı kaydırın.