LGS sınav görevi başvurusu nasıl yapılır? LGS MEBBİS görevli başvuru ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 5 Haziran Pazar günü düzenleyeceği LGS sınavında gözetmenlik yapmak isteyen öğretmenler başvuruların nasıl yapılacağını araştırıyor. 81 il genelinde düzenlenecek olan LGS sınavı için MEB, öğretmen görev başvurusu ile ilgili ekranı erişime açtı. Peki, LGS sınav görevi başvurusu nasıl yapılır? İşte LGS MEBBİS görevli başvuru ekranı hakkında tüm detaylar..

14.05.2022-13:55 - (Son Güncelleme: 14.05.2022-13:55)LGS sınav görevi başvurusu nasıl yapılır? LGS MEBBİS görevli başvuru ekranı

Türkiye'nin 81 ilinde binlerce 8'inci sınıf öğrencisi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) düzenleyeceği Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınava girecekler. Lise eğitimlerinin nerede alınacağının belirlenmesi için düzenlenecek olan sınavda öğrenciler kendileri için belirlenmiş olan sınıflarda hazır bulunacak ve sınava binlerce öğrenci katılacak.

5 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan 2022 LGS sınavında aynı zamanda öğretmenlerin de görev alanları belirlenecek. Çok sayıda öğretmen salon başkanı, gözetmen ve yedek gözetmen görevini üstlenerek sınav günü kendileri için belirlenmiş olan sınıflarda görevlerinin başında olacaklar.

LGS sınav görevi başvurusu nasıl yapılır

LGS 2022 sınavında görev alacak olan öğretmenler ise MEB'in erişime açtığı görev başvuru ekranı aracılığı ile belirlenecek. LGS sınavında görevli olarak yer almak isteyen öğretmenler, LGS sınav görev başvuru ekranına giriş yaparak MEB' taleplerini iletecekler. Uygun görülmesi halinde öğretmen sınav gözetmeni olarak görevlendirilecek.

LGS sınav görevi başvurusu nasıl yapılır?

5 Haziran 2022 Pazar günü yapılacak olan LGS sınavı için görev başvuru ekranına erişim sağlayarak görev başvurusunda bulunmak isteyen öğretmenler, başvurunun nasıl yapılacağına dair bilgi almak için araştırmalarına hız kazandırdılar. MEBBİS üzerinden gerçekleştirilecek olan LGS görev başvurusu 20 Mayıs 2022 tarihine kadar alınacak.

Öğretmenler LGS MEBBİS görevli başvuru ekranına https://mebbis.meb.gov.tr/ adresi üzerinden erişim sağlayarak başvurularını gönderebilecekler.

LGS 2022 görev ve gözetmen ücretleri

LGS sınavında öğretmenler üç farklı görev türü üstlenecek.

Verilen görevlere karşılık olarak ise ücretlendirme şu şekilde olacak:

- Salon Başkanı – 327,26 TL

- Gözetmen – 317,34 TL

- Yedek Gözetmen – 238,01 TL

Elvan Çıldır
elvan@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal