Tabii ki Nasıl Yazılır? Tabii ki mi Tabi ki mi? Tabii ki Yazılışı TDK

Özellikle öğrenciler ve çalışanlar bitişik yazılması gereken bir çok kelimeyi ayrı yazarken ayrı yazılması gereken ifadeleri ve ekleri bitişik yazabiliyor. Peki 'Tabii ki nasıl yazılır? Tabii ki mi yoksa Tabi ki mi?' detaylar ve örnekli anlatım haberimizde...

Tabii ki Nasıl Yazılır? Tabii ki mi Tabi ki mi? Tabii ki Yazılışı TDK

Tabii ki Nasıl Yazılır?

Türkiye'de karşılaşılan en büyük sorunlardan biri yazım yanlışları. Özellikle öğrenciler ve çalışanlar için hayati öneme sahip olan dil bilgisi, günlük hayatta kullandığımız kelimeler ve ifadeler için oldukça gerekli. 

Peki 'Tabii ki nasıl yazılır? Tabii ki mi yoksa Tabi ki mi?'  TDK’ye göre tabii ki nasıl yazılır? Birleşik mi, ayrı mı? detaylar ve örnekli anlatım haberimizde...

Tabii ki kelimesi TDK'nin resmi internet sitesinde sık sık yapılan aramalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu kelimenin yazımı konusunda kararsız kalan kişiler ise haberimizi okuyarak en doğrusunu yapıyor. 'tabii ki nasıl yazılır' sorusunun yanıtını ve kelimenin cümle içerisinde doğru örneklerini bu başlık altında sizin için anlattık.

TABİİ Kİ NASIL YAZILIR?

Türk Dil Kurumu'na göre 'tabii ki' ayrı olarak yazılır ve 2 tane 'i' harfi kullanılır.  Bu kelimenin cümle içerisinde kullanılmış doğru örnekleri ise şu şekilde:

DOĞRU ÖRNEKLER

Tabii ki düzenlenecek olan pikniğe ben de katılım sağlamak isterim.

Tabii ki Türkçe sınavından tam not alacağım.

Son Dakika Kültür-Sanat Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kültür - Sanat Haberleri