Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Russell Crowe Kimdir? Hangi Filmlerde Oynamıştır? Kaç Yaşında?

Dünyaca ünlü aktör Russell Crowe kimdir? Kaç yaşındadır? İlk sinema filmi nedir? Rol aldığı filmler hangileridir? Tüm ayrıntılar haberin içerisinde...

Russell Crowe Kimdir? Hangi Filmlerde Oynamıştır? Kaç Yaşında?

Russell Crowe kimdir?

Russell Crowe, 7 Nisan 1964 tarihinde Yeni Zelanda'nın North Island bölgesinde dünyaya geldi. Annesi Jocelyn Yvonne Wemyys ve babası John Alexander Crowe yemek tedarikçiliği yapıyordu. Terry adında bir erkek kardeşi vardır.  Crowe'ın soyu Norveç, İskoçya ve Galler’e kadar uzanmaktadır. Henüz 4 yaşındayken, ailesi Avustralya’ya yerleşti.

ÖZEL HAYATI

Russell Crowe, 1990 yılında ''The Crossing'' filminin çekimlerinde tanıştığı Avustralyalı oyuncu ve şarkıcı Danielle Spencer ile 7 Nisan 2003’te evlendi. Bu evlilikten Charles ve Tennyson adında iki çocukları oldu.

OKULU BIRAKTI

Avustralya'da yayınlanan televizyon dizisi Spyforce’un prodüktörü, Crowe'ın annesinin vaftiz babasıydı. Crowe’a bu dizinin bir sahnesinde aktör Jack Thopson’la rol alma şansı verildi. 14 yaşındayken ailesi yeniden Yeni Zelanda’ya döndü. Crowe burada Auckland Grammer School'a giderken, okulu bırakarak çalışmaya başladı.

İLK SİNEMA FİLMİ

Hayatındaki ilk sinema filmi olan 1990 yapımı ''The Crossing''de oynadı. Bu filmin çekimleri başlamadan önce ''Blood Oath'' adlı projede yer aldı ancak bu yapım, ''The Crossing''den daha sonra vizyona girdi. 1992'de ''Police Rescue'' dizisinin ilk bölümünde başrol olarak bulundu. Avustralya’da yakaladığı başarının ardından Crowe, Amerikan filmlerinde rol almaya başladı. 2001 yılında Gladyatör filmindeki başarılı performansıyla Oscar ödülünü kazandı.

Müziğe karşı büyük bir tutkusu bulunan Crowe, bir çok profesyonel grupta üye olarak bulunmuştur. Halen ''The Ordinary Fear of God'' adlı grubunun bir üyesidir.ROL ALDIĞI FİLMLER

Prisoners of the Sun

The Crossing

Proof

Spotswood

Romper Stomper

Hammers Over the Anvil

The Silver Brumby

For the Moment

Love in Limbo

The Sum of Us

The Quick and the Dead

No Way Back

Virtuosity

Rough Magic

L.A. Confidential

Heaven's Burning

Breaking Up

Mystery, Alaska

The Insider

Gladiator

Proof of Life

A Beautiful Mind

Master and Commander: The Far Side of the World

Cinderella Man

A Good Year

3:10 Treni

American Gangster

Tenderness

Body of Lies

State of Play

Robin Hood

The Next Three Days

Republic of Doyle

The Man with the Iron Fists

Les Misérables

Broken City

Man of Steel

Winter's Tale

Nuh

The Water Diviner

Fathers and Daughters

The Nice Guys

Son Dakika Kültür-Sanat Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR