Kovid-19 yeni varyantı hakkında Bakan Koca’dan açıklama: Türkiye’de görülmedi

Dünya basınında çıkan Kovid-19 yeni varyantları sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan açıklama geldi. Koca yeni varyantın Türkiye’de görülmediğini belirtti. İşte detaylar…

23.08.2023-12:41 - (Son Güncelleme: 23.08.2023-12:51) Kovid-19 yeni varyantı hakkında Bakan Koca’dan açıklama: Türkiye’de görülmedi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs’ün yeni varyantı hakkında çıkan haberlere açıklık getirdi. Bakan Koca yeni varyantın ülkemizde görülmediğini belirterek, "Asla kapandığımız dönemlere geçme gibi bir durum söz konusu değil. Griple nasıl mücadele ediyorsak aynı şekilde olacak" dedi.

Kovid-19 yeni varyantı hakkında açıklama

Kırşehir’de basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Koca, Kovid-19 yeni varyantı hakkında, , "Asla kapandığımız dönemlere geçme gibi bir durum söz konusu değil. Griple nasıl mücadele ediyorsak aynı şekilde olacak" diye konuştu. Kızamık vakalarındaki durumun sorulması üzerine ise Koca, vakaların birkaç ay öncesine göre ciddi oranda azaldığını söyledi.

"Çanakkale'deki yangından 95 kişi etkilendi"

Bakan Koca, Çanakkale merkeze bağlı Damyeri mevkiinde dün öğle saatlerinde başlayıp hızla yayılan yangından şu ana kadar 95 kişinin etkilendiğini, durumu ciddi olan kimsenin bulunmadığını açıkladı.

Mehmet Akif Ersoy Hastanesi'ndeki 21 hastanın Erzin ve Lapseki devlet hastanelerine nakledildiği bilgisini veren Koca, şu an 75 ambulans ve 4 UMKE ekibinin bölgede hazır beklediğini söyledi.

Mihrab Kurt
mihrabkurt@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal