Konya’da Bir Eve Düzenlenen Silahlı Saldırıda Aynı Aileden 7 Kişi Öldürüldü!

Konya'da meydana gelen silahlı saldırıda aynı aileden 7 kişi hayatını kaybetti. Olaya dair geniş çaplı soruşturma başladı.

31.07.2021-08:58 - (Son Güncelleme: 31.07.2021-09:46)Konya’da Bir Eve Düzenlenen Silahlı Saldırıda Aynı Aileden 7 Kişi Öldürüldü!

Konya'da, bir eve gerçekleşen silahlı saldırıda 7 vatandaş yaşamını yitirdi, ev de ateşe verildi. Olay, saat 18.50 sıralarında merkez Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Özşahin Sokak'ta yaşandı.

Kimliği belirsiz kişiler tarafınca düzenlenen silahlı saldırıda aralarında kadınlarında bulunduğu 7 vatandaş hayatını kaybetti.

Gerçekleşen saldırının ardından ev ateşe verildi. İtfaiye ekipleri, yaptıkları müdahale sonrası alevleri söndürdü. Meydana gelen saldırıda hayatını kaybedenlerin isimleri tek tek açıklandı.

SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDENLER

Konya'da gerçekleşen saldırıda Dedeoğlu ailesinin 7 aile üyesi hayatını kaybetti.

İşte isimleri; Yaşar Dedeoğlu, Serpil Dedeoğlu, Barış Dedeoğlu, Serap Dedeoğlu,  Metin Dedeoğlu İpek Dedeoğlu ve Sibel Dedeoğlu

HUSUMET 10 YIL ÖNCESİNE DAYANIYOR

İki aile arasında yaşanan husumet ise 10 sene öncesine dayanıyor. Sabah gazetesinde yer alan habere göre aralarında sürekli kavga çıkan iki aile davalık olurken, Yaşar Dedeoğulları'nın geçmiş dönemde vermiş olduğu ifadede, ''Komşum İ.A. kedilerimi yavruları ile birlikte götürmüştü. Ona 'Nataşa kedilerimi getir' dedim. Bu nedenle hakarete maruz kaldığını'' söylediği öğrenildi.

GEÇMİŞTEKİ İFADELER ORTAYA ÇIKTI

Ayrıca dosyada zanlı olarak ifadesi alınan A.K., kendilerinin bahçede sigara içerken saldırıya uğradıklarını belirtti.. K., ''Amcaoğlum ile dışarı çıkmıştık. Komşumuz Barış Dedeoğulları bize doğru ışık tuttu. Barış bize yönelik küfürlü sözler söyledi. Ne olduğunu anlayamadan ailecek bize saldırdılar. Demir sopalarla vurup havaya ateş ettiler. Bayılacak duruma gelinceye kadar bizi dövdüler.''

BİZ KENDİMİZİ KORUMAYA ÇALIŞTIK

L.K. ise verdiği ifadesinde ''Bize sopayla saldırıp, küfrettiler. Demir sopayla başıma vurdular. Tüfekle 4 el havaya ateş ettiler. İlk onlar bize saldırdı. Biz sadece kendimizi korumaya çalıştık'' ifadelerine yer verdi.

BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

Konya'da meydana gelen ve 7 vatandaşın hayatını kaybettiği saldırıya dair açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''Vahşi, aynı zamanda alçak ve menfur bir saldırı. Katliam diyeceğim. Katliam görüntülerini izledim. İnsanlıktan çıkmış bir durum olarak nitelemek lazım. Olayı gerçekleştiren tek kişi. Şahsı tespit ettik. 2010 yılında başlayan bir husumetin devamı'' ifadelerine yer vererek devam eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''Bunun Türk-Kürt meselesiyle ilgili herhangi bir tarafı söz konusu değildir'' diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Konya'da meydana gelen ve 7 vatandaşın cani bir şekilde hayatını kaybettiği saldırıya dair açıklamada bulundu.

ŞAHSI TESPİT ETTİK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''Vahşi, aynı zamanda alçak ve menfur bir saldırı. Ölenlere rahmet diliyorum. Başımız sağ olsun. Görüntüleri izledim. Katliam diyeceğim. Katliam görüntülerini izledim. İnsanlıktan çıkmış bir durum olarak nitelemek lazım. Bunun insanlıkla bir tarifi olamaz. Olayı gerçekleştiren tek kişi. Şahsı tespit ettik. 2010 yılında başlayan bir husumetin devamı'' diye dedi.

Olaya dair gerekli çalışmaların devam ettiğini ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''Yaklaşık 11 yıllık bir husumet. Arkadaşlarımızın çok kısa bir süre içinde yakalayabileceğini düşünüyoruz. Tüm ekiplerimiz bu konuda seferber olmuş durumdadır. İnanıyorum çok kısa süreç içinde yakalanacak, adalete teslim edilecek cezasını alacaktır.''

TÜRK-KÜRT MESELESİ DEĞİL

Bu olayın da istismar edilmeye, siyasallaştırılmaya çalışıldığını ifade eden İçişleri Bakan Süleyman Soylu, ''Bunun Türk-Kürt meselesiyle ilgili herhangi bir tarafı söz konusu değildir. Bunu bu meseleye çekmek altını çizerek söylüyorum, bu saldırı kadar tehlikelidir ve bu saldırı kadar hem kınanacak hem de alçak bir değerlendirme olarak nitelendirilecek bir anlayıştır'' dedi.

Bu memleketin kardeşliği ile kimsenin uğraşmamasını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu milleti birbirine düşürebilmek için bir çabayı içeriden ve dışarıdan birilerinin sürekli körüklediğini ifade etti.

İNSANLIKTAN ÇIKMIŞ BİR DAVRANIŞ ŞEKLİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ne mesele olursa olsun, ne şekilde olursa olsun, bu konularda istismarı sağlamaya çalışan insanların kötü niyetlerinin ortada olduğunu ifade ederek, şu şekilde konuştu:

''Mesele 2010'da iki ailenin karşılıklı birbirleriyle, yine 2010'da bugünkü eylemi gerçekleştirenin yine bir silah çekme hadisesi söz konusu. Bu yıl 2021 ve yine devam ediyor. 11 yıldır maalesef devam eden bir şey. Ama ne kadar bir cinnet hali, ne kadar sapkın bir anlayış ve ne kadar insanlık dışı bir davranış ki 11 yıldır bu husumet hala devam ediyor. Orada kadınlar var, kadınlara silah çekilmiş ve insanlar var, insanlara silah çekilmiş, anlaşılan insanlıktan çıkmış bir davranış şekli.''

Yaklaşık bundan 4-5 ay önce de yine böyle bir tartışma söz konusu olduğunu, bunların hem güvenlik güçlerine hem de adalete intikal ettiğini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şu ifadelerde bulundu:

''Şunu ifade etmek istiyorum, bu ülkenin birliğinin ortadan kalkmasına yönelik her saldırı, bilinmelidir ki bizim birliğimizi ve beraberliğimizi çok daha artıracaktır. Buna etnik köken üzerinden yapılan değerlendirmelerin tamamı da istismara, provokasyona ve bu ülkenin birliğine yönelik bir anlayışın kendisidir. İnşallah en yakın zamanda katilin adalete teslim olduğu haberini verebilme fırsatı olur düşüncesindeyim.''

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal