Kırmızı bültenle aranıyordu: Uluslararası uyuşturucu karteli lideri İstanbul’da yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "KARTEL-2 Operasyonu" ile hakkında kırmızı bülten çıkarılan uluslararası uyuşturucu karteli elebaşı Hırvat Nenad Petrak’ın İstanbul’da yakalandığını duyurdu.

18.11.2023-09:44 - (Son Güncelleme: 18.11.2023-17:14)

Sosyal Medya hesabından bir paylaşımda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uluslararası uyuşturucu kartelinin elebaşı olan Hırvatistan vatandaşı Nenad Petrak’ın İstanbul’da gerçekleştirilen "KARTEL-2 Operasyonu" ile yakalandığını duyurdu. 

AA’nın haberine göre; Bakan Yerlikaya  "Güney Amerika'dan Avrupa'ya uyuşturucu sevkiyatı yapan ve Avrupa'da bu uyuşturucuyu dağıtan uluslararası uyuşturucu kartelinin elebaşı Nenad Petrak, Hırvatistan adli makamlarınca, 'kasten adam öldürme' suçundan Interpol tarafından kırmızı bülten ile uluslararası seviyede aranıyordu." ifadesini kullandı.

Kırmızı bültenle aranıyordu

Nenad Petrak'ın, Hırvatistan Yolsuzluk ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesinin (USKOK) raporuna göre 9 kadar ülkede çok sayıda kişiyi kendi suç örgütüne bağlayan bir "zehir taciri" olduğunu vurgulayan Yerlikaya, KARTEL-2 Operasyonu'na ilişkin şunları kaydetti:

Nenad Petrak

"Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları şube müdürlüklerimiz tarafından uluslararası takibe alınan Nenad Petrak'ın Üsküdar’da olduğu tespit edildi. Yakalanması için İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğünün desteğiyle hemen KARTEL-2 Operasyonu başlatıldı ve uluslararası zehir taciri yakalandı."

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal