Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine yanıt geldi: Konserin yasaklanmasının sebebi Kürtçe şarkı değil, terörist ile ilgili paylaşımları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şarkıcı Aynur Doğan’ın Derince konserinin AKP’li Derince Belediyesi tarafından iptal edilmesi üzerine, 'Gece müzik yasak. Gençler KPOP seviyor, yasak. AKP belediyesinde Kürtçe müzik yasak. Eğlenmeyi yasaklayan bir anayasa değişikliği getirsinler, yakışır onlara. Özgür doğduk, özgür öleceğiz bu vatanda. Bunu kafana sok AKP. Geceye ‘Dar Hejiroke’ iyi gider' dedi.

16.05.2022-09:56 - (Son Güncelleme: 16.05.2022-10:08) Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine yanıt geldi: Konserin yasaklanmasının sebebi Kürtçe şarkı değil, terörist ile ilgili paylaşımları

Aynur Doğan'ın Kocaeli'nin Derince ilçesinde 20 Mayıs'ta vereceği konser, AKP'nin yönetimde olduğu Derince Belediyesi tarafından iptal edildi. Derince Belediyesi'nden bugün yapılan yazılı açıklama doğrultusunda, 'İlçemiz sınırları içerisinde özel bir firmanın yapacak olduğu konser organizasyonunun, yapılan detaylı inceleme sonucunda uygun olmadığı tespit edilmiş olup, etkinlik belediyemiz tarafından iptal edilmiştir' denildi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Aynur Doğan'ın Derince konserinin AKP'li belediye tarafından iptal edilmesini sosyal medya hesabında bugün yapmış olduğu paylaşım yüzünden birçok eleştiri aldı. Kılıçdaroğlu, Aynur Doğan'ın 'Dar Hejiroke' isimli şarkısının internet uzantısına da yer verdiği paylaşımında şunları dile getirdi:

'Gece müzik yasak. Gençler KPOP seviyor, yasak. AKP belediyesinde Kürtçe müzik yasak. Eğlenmeyi yasaklayan bir anayasa değişikliği getirsinler, yakışır onlara. Özgür doğduk, özgür öleceğiz bu vatanda. Bunu kafana sok AKP. Geceye 'Dar Hejiroke' iyi gider.'

Bu durumun üzerine bir sosyal medya kullanıcısı Kılıçdaroğlu'na cevap niteliğinde şu paylaşımı yaptı, 'Ak Parti döneminde açılan ve yıllardır yayınlarına devam eden TRT Kurdi’nin canlı yayın linki de şurada dursun.' diyerek TRT Kurdi’nin canlı yayın linkini bıraktı. 


TRT Kurdi'nin yayını hiç kesilmedi

AK Parti dönemi boyunca TRT Kurdi'nin yayınının kesilmediği ve kısıtlama getirilmediği bilinmekte. Hatta bu konserin yasaklanmasının sebebi Kürtçe şarkı değil, terörist ile ilgili paylaşımları olduğu öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri birçok kullanıcı tarafından eleştirildi. 

İbrahim Turna
ibrahim_313@outlook.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal