Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, kulübün turnuvalarda finallerde daha fazla yer alacağını söyledi!

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Türkiye Kupası finalinde kaybettikleri Sivasspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. Berna Gözbaşı, bu tür finale çıkma başarılarını göstermeye devam edeceklerini söyledi.

27.05.2022-12:00 - (Son Güncelleme: 27.05.2022-12:00) Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, kulübün turnuvalarda finallerde daha fazla yer alacağını söyledi!

İstanbul’da Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanan Türkiye Kupası final karşılaşmasında Kayserispor harika bir performans sergilediği kupada final karşılaşmasında Sivasspor’a uzatmalarda mağlup olarak kupayı kaybetti.

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Türkiye Kupası’nda Sivasspor’a kaybettikleri final karşılaşmasının ardından mikrofonların başına geçerek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Berna Başkan yapmış olduğu açıklamalarda ;


'Bu tür finalleri görmeye devam edeceğiz!'

Ben öncelikle, sadece Kayseri'den değil dünyanın dört bir yanından gelen bütün taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki onlar buraya kadar gelmişken kupayla taçlandıralım. Çok gergin bir final maçı oldu. Tam bir final maçıydı. Biz kazanamadık, kazanan Sivasspor'u tebrik ediyorum. Bu bizim için son final değil. Aslında Kayserispor için bir başlangıç. Yapmış olduğumuz çalışmalarla biz hep daha fazla finaller ve başarılar göstermek istiyoruz. Ülkemizde de futbol ikliminin buna çok ihtiyacı var. Futbol ikliminin değişmesi lazım. Ben ilk günden beri bunu yapmaya çalışıyorum. Bugün Sivasspor tribünlerinden dahi alkış almamız, bizim de kupayı kazandıktan sonra onları alkışlamamız da gayretlerimizin bir sonucuydu. Bambaşka bir Kayserispor oluşturma derdindeyiz. Bununla da Türkiye'de negatifleşen futbol ikliminin pozitife çevirmek için gayret içindeyiz. Ben tekrardan Türkiye Kupası şampiyonu olan Sivasspor'u tebrik ediyorum. Biz de çalışmalara devam edeceğiz. İnşallah bu tür finalleri ve başarıları görmeye devam edeceğiz.

'Anadolu futbolunun başarısı'

Her geçtiğimiz rakipten de alkış aldık. Fakat bugün finaldi, gergin de bir finaldi. Sonuçta rakibimiz kazandı. Biz en başından beri Mecnun Başkan ile Anadolu futbolunun başarısı olduğunu, kaybedenin kazananı tebrik edeceğini konuşmuştuk. Ben de bugün bunu gerçekleştiriyorum. Sivasspor camiasını kutluyorum.

'Şehrimiz başarıları hak ediyor'

Ben yarı final ikinci maçına giderken bu şehrin, bu sevinçleri yaşamaya çok ihtiyacı var demiştim. Nitekim yarı finali de geçmiştik. Şehirde oluşan bu olumlu hava, bu heyecanı yaşattığımız için çok mutluyum. Bundan sonra da bu bütünlükle, yapacağımız çalışmalarla bu tür heyecan ve sevinçleri daha çok yaşayacağımıza inanıyorum. Hem taraftarımız hem de şehrimiz bunu hak ediyor.

Serkan Morova
serkan.morova@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal