Katar Gazze'de 4 günlük ateşkese ilişkin detayları duyurdu: Saat verdi

Son dakika haberine göre, Hamas ve İsrail'in uzlaşmaya vardığı 4 günlük geçici ateşkes ve karşılıklı rehine takasını içeren anlaşmada İsrail bir sorun çıkarmadı. Katar insani aranın yarın saat 08.00'de başlayacağını duyurdu.

23.11.2023-17:34 - (Son Güncelleme: 23.11.2023-17:34) Katar Gazze'de 4 günlük ateşkese ilişkin detayları duyurdu: Saat verdi

Hamas ve İsrail'in uzlaşmaya vardığı 4 günlük geçici ateşkes ve karşılıklı rehine takasını içeren anlaşma için İsrail bir sorun çıkarmadı ve anlaşma onaylandı.

İsrail Başbakanlığı rehinelerin cuma gününden önce serbest bırakılmayacağını duyururken, Katar ateşkesin yarın saat 08.00'de başlayacağını bildirdi. Açıklamada, "Rehinelerden 13 kişilik ilk grup saat 17.00'de serbest bırakılacak" ifadeleri kaydedildi.

katar ateşkes

Katar Dışişleri Bakanlığı duyurmuştu

Katar Dışişleri Bakanlığı, İsrail ve Hamas arasında varılan ‘insani duraklama anlaşmasının’ yürürlüğe gireceği tarihin bugün ilerleyen saatlerde açıklanacağını duyurmuştu.

Katar Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada süren görüşmelerin olumlu yönde devam ettiği ifade edilirken, “Dr. Al-Ansari yaptığı açıklamada varılan ateşkes anlaşmasının yürürlüğe gireceği tarihin önümüzdeki saatlerde duyurulacağını teyit etti. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, ateşkesin hızlı bir şekilde başlamasını sağlamak ve tarafların anlaşmaya bağlılığını temin etmek için gerekenleri yapmak üzere iki tarafla ve kardeş Mısır Arap Cumhuriyeti ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ortaklarımızla çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi” sözleri kaydedildi.


Yaren Eryılmaz
yareneryilmaz@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal