Kasım ayında yaşanan tuhaf olaylar: Timsahın göz kapağını ısıran da var kaçırdığı uçağın peşinden piste koşan da...

Hayatta herkes en azından bir defa tuhaf bir olayla karşılaşıyor. Bu tuhaf olayların bir parçası olmak da çoğu zaman bizi, dünya basınında yankı uyandıran o haberin başrolü yapıyor. İşte geçirdiğimiz bu kasım ayında yaşanan ilginç olaylardan birkaçı...

24.11.2023-13:01 - (Son Güncelleme: 24.11.2023-17:24) Kasım ayında yaşanan tuhaf olaylar: Timsahın göz kapağını ısıran da var kaçırdığı uçağın peşinden piste koşan da...

Avustralya'da timsaha yem olmaktan hayvanın göz kapağını ısırarak kurtulandan, ABD'de Cadılar Bayramı süslemeleri arasında çıkan insan iskeleti ve Endonezya'da Whatsapp grubundan çıkardığı için arkadaşını bıçaklayan kişi dahil birçok olay kasım ayının "tuhaf olayları" olarak basının gündeminde yer aldı.

İşte o tuhaf ve akıl almaz olaylardan başı çekenler:

ABD'de bir kadın kaçırdığı uçağın peşinden pistte koşarken, Avustralya'da bir adam kısa mesafe taksi parası ödemek istemeyince bir tırın altında 400 kilometre seyahat etti

New York-Amsterdam seferi yapan bir kargo uçağı, uçakta bulunan atın kafesinden kaçması nedeniyle New York'a geri dönmek zorunda kaldı

Avustralya'da büyükbaş havyan yetiştiren Colin Deveraux, evinin yakınında bulunan sulak alana girince bir anda suyun içinde 3,2 metre uzunluğundaki timsahı fark etti.

Timsahın bir anda sağ ayağını kaptığı Deveraux, hayvanın dişleri arasından hayvanın göz kapağını ısırarak kurtuldu.

kasım

 Cadılar Bayramı süslemeleri arasında insan iskeleti

ABD'nin Florida eyaletinde bir ikinci el dükkanında satılan Cadılar Bayramı süslemeleri arasında ilginç bir detay bulundu.

kasım

Bir antropolog mağazada gezinirken insan iskeletine benzettiği parçalar buldu ve durumu hemen polise bildirdi. Polis ise yaptığı incelemeler sonucu bu kemiklerin insan iskeletine ait olduğunu doğruladı ve olaya ilişkin soruşturma başlattı.

Kaçırdığı uçağın peşinden pistte koştu

Avustralya'daki Canberra Havalimanı'nda uçağını kaçıran bir kadının, piste çıkarak uçağın peşinden koşması sosyal medyada gündem oldu.

Başka bir yolcunun paylaştığı videoda kadının güvenlik görevlilerini aşarak pistte koştuğu ve pilota el ettiği görülüyor.

kasım

Avustralya Federal Polisi ise güvenlik ihlali yaptığı gerekçesiyle kadını gözaltına aldı.

Kafesinden kaçan at, uçağı geri döndürdü

ABD'nin New York kentindeki John F. Kennedy Havalimanı'ndan Amsterdam için kalkan uçak, "kaçak yolcu" nedeniyle uçuşunu yarıda keserek geri dönmek zorunda kaldı.

Uçakta taşınan bir at kafesinden kaçarak uçak içinde dolaşmaya başladı.

Bunun üzerine, pilot ve uçuş ekibi John F. Kennedy Havalimanı'na geri dönmek zorunda kaldı.

kasım

Uçurumun dibinde 2 yıl mahsur kalan "dünyanın en yalnız koyunu" kurtarıldı

İskoçya'da bir uçurumun dibinde 2 yıl mahsur kalan ve "dünyanın en yalnız koyunu" olarak tanımlanan Fiona'yı yerel çiftçiler kurtardı.

kasım

Uzmanlar, Fiona'nın 2 yıl boyunca sürekli çimen yediğini ve çok fazla kilo aldığını belirtti.

Fiona'dan yaklaşık 9 kilogram yün çıktı.

Taksi parası ödememek için tırın altında 400 kilometre seyahat etti

Avustralya'da 43 yaşındaki bir kişi alkolün de etkisiyle kısa mesafe taksi parası ödememek için bir tırın dorsesinin altına saklandı. Şoförün kendisini uzun süre fark etmemesi üzerine "yolcu", tırın altında 400 kilometre seyahat etti.

Adam kendine geldiğinde kendini evinden saatlerce uzakta buldu. Polis olaya müdahale etti ve bu kişiyi en yakın tren istasyonuna bıraktı.

Tır şoförü ise adamı fark ettiğinde "şoka uğradığını" belirtti.

(KAYNAK: AA)

Yaren Eryılmaz
yareneryilmaz@haber365.com.tr
ABD
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal