Kargo Gemisi Karaya Sürüklendi

İstanbul'un Beykoz ilçesinde karaya doğru sürüklenen gemi kıyıya yakın bir yerde demir attı

27.01.2021-19:03 - (Son Güncelleme: 27.01.2021-19:28)Kargo Gemisi Karaya Sürüklendi

İstanbul'un Beykoz ilçesinde karaya doğru sürüklenen gemi kıyıya yakın bir yerde demir attı.

İstanbul'dan Rusya'ya giden Panama bandıralı kargo, gemisi makine arızası nedeniyle Beykoz açıklarında karaya oturdu.

İstanbul'dan Rusya'nın Kavkaz Limanı'na giden Panama bandıralı 190 metre uzunluğunda, 26 bin 828 groston ağırlığındaki "Petra Star" adlı kargo gemisi Riva açıklarında makine arızası yaptı.

Gemi kaptanının yardım çağrısı üzerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı Kurtarma 8 ve Kurtarma 11 römorkörleri bölgeye sevk edildi. Ekiplerin bölgedeki çalışmaları sürüyor.

'İSTANBUL VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA'

İstanbul Valiliği Riva açıklarındaki gemiye ilişkin açıklama yaptı.
Valilikten yapılan açıklamada, Tekirdağ Limanı'ndan Rusya'nın Kavkaz Limanı'na gitmekte olan Panama bayraklı PETRA STAR isimli boş kuru yük gemisi, bugün saat 16.55'te makine arızası yaparak Yön Burnu açıklarında sürüklenmeye başlamıştır.

Gemiden yapılan yardım talebinin ardından, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı TCSG-906 Sahil Güvenlik botu ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Nene Hatun Acil Müdahale gemisi, Kurtarma-8 ve Kurtarma-11 römorkörleri ivedilikle olay mahalline yönlendirilmiştir. Makinesi çalışır durumda olan gemi, bu saat itibariyle karaya oturmamıştır. Kara tahlisiye (can kurtarma) ekiplerimiz olay bölgesinde hazır durumdadır. ' ifadeleri kullanıldı.

İLİŞKİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR