Kardeşlerim Sevgi Teyze kimdir? Gerçek adı nedir? Yıldız Kültür rol aldığı dizi ve filmler

NGM yapım imzalı olan ve her Cumartesi ATV ekranlarından yayınlanan Kardeşlerim isimli dizinin kadrosuna Sevgi karakterine hayat verecek olan Yıldız Kültür katıldı. Dizinin müdavim izleyiciler ise hem Sevgi teyzenin kim olduğunu merak ederken aynı zamanda Yıldız Kültür'ün rol aldığı dizi ve filmleri araştırmaya başladı.

14.05.2022-20:33 - (Son Güncelleme: 14.05.2022-20:33)Kardeşlerim Sevgi Teyze kimdir? Gerçek adı nedir? Yıldız Kültür rol aldığı dizi ve filmler

Yapımcılığını NGM’nin üstlendiği ve yönetmen koltuğundan Serkan Birinci’nin oturduğu, senaryosunu da Gül Abus Semerci’nin kaleme aldığı ATV ekranlarının fenomen dizisi 'Kardeşlerim'e deneyimli bir oyuncu dahil oldu. Daha önce Kuruluş Osman dizisinde RAbia ana karakterine hayat veren Yıldız Kültür, başarılı oyunculuğunu Kardeşlerim dizisinde Sevgi teyze karakterinde devam edecek.

Yıldız Kültür

Kardeşlerim dizisine Sevgi Teyze karakteri ile katılan Yıldız Kültür’ün diz setindeki ilk kareleri de basınla paylaşıldı. Dizinin müdavim izleyicileri Yıldız Kültür’ün canlandıracağı Sevgi teyze karakterini ise merakla beklemeye başladı.

Güçlü hikayesi ve başarılı oyuncu kadrosuyla her Cumartesi akşamı ATV ekranlarında yayınlanan ve yayınlandığı ilk günden beri izleyicileri ekran başına kilitleyen Kardeşlerim dizine yeni katılan usta oyuncu Yıldız Kültür'ün hayatı dizinin izleyicileri tarafından araştırılmaya başlandı. Sevgi Teyze karakteriyle sevilen dizinin kadrosunda yer almaya başlayan usta oyuncunun yer aldığı fragmanla birlikte Yıldız Kültür'ün oynayacağı sürpriz karakter, izleyicilerde büyük merak uyandırdı.

Yıldız Kültür

Yıldız Kültür Kimdir?

31 Aralık 1944'de Ankara'da dünyaya geçen Yıldır Kültür, Ankara Devlet Konservatuarı mezunudur. Mezun olduktan sonra İzmir, Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatrolarında uzun süre oyunculuk yapan Kültür, Issız Adam filmindeki Müzeyyen rolüyle 2. Yeşilçam Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Sanat hayatı boyunca katıldığı tiyatro turneleri ile tüm Türkiye'yi gezen Yıldız Kültür, bu güne kadar sayısız dizi ve filmde rol almıştır. Son olarak Kuruluş Osman dizisinde Rabia ana karakterine hayat veren usta oyuncu şimdi de Kardeşlerim dizisine transfer olmuş ve dizide Sevgi teyze rolünü üstlenmiştir.

Yıldız Kültür rol aldığı dizi ve filmler

2020 – Kuruluş Osman (Rabia Ana) (TV Dizisi)

2018 – Hadi Be Oğlum (Güner) (Sinema Filmi)

2017-2018 – Seni Kimler Aldı (Leman Hanım) (TV Dizisi)

2017 – Kalk Gidelim (Mümine) (TV Dizisi)

2016 – İstanbul Sokakları (Şükriye) (TV Dizisi)

2014-2015 – Kocamın Ailesi (Hikmet) (TV Dizisi)

2014 – Mucize (Sinema Filmi)

2014 – Seni Seviyorum Adamım (Sinema Filmi)

2013 – Firuze (Fitnat) (TV Dizisi)

2012 – Merhaba Hayat (Kader/Nihan Altun) (TV Dizisi)

2012 – Karadayı (Kader) (TV Dizisi)

2010-2011 – Küçük Sırlar (Fikriye) (TV Dizisi)

2011 – Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Patron) (TV Dizisi)

2008-2009 – Melekler Korusun (Kehribar) (TV Dizisi)

2009 – Güneşi Gördüm (Pakize) (TV Dizisi)

2008 – Issız Adam (Müzeyyen) (Sinema Filmi)

2007 – Menekşe ile Halil (Zarif Nine) (TV Dizisi)

2006 – Kabuslar Evi: Tanıdık Yabancı (Peride) (Sinema Filmi)

2006 – Hatırla Sevgili (Halime) (TV Dizisi)

2005 – Kırık Kanatlar (Fatma) (TV Dizisi)

2005 – Aşka Sürgün (Sultan Şahvar) (TV Dizisi)

2004 – Dudaktan Kalbe (Şahsen Meriçoğlu) (TV Filmi)

1980 – Mahmut Mangal (TV Dizisi)

Elvan Çıldır
elvan@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal