Karar Resmi Gazete’de yayımlandı: Bayramda ücretsiz olacak

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren karara göre Kurban Bayramı tatili boyunca devletin işlettiği köprü ve otoyollar ücretsiz olarak kullanılabilecek.

16.06.2023-09:57 - (Son Güncelleme: 16.06.2023-17:06)

Kurban Bayramı’nın başlamasına göre kısa bir süre kala vatandaşları sevindirecek bir karar alındı. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren karara göre, Kurban Bayramı tatili boyunca devletin işlettiği köprü ve otoyollar ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Bayramda ücretsiz olacak

AA’nın haberine göre; Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Bazı Mal ve Hizmetlerden Ücretsiz veya İndirimli Olarak Faydalanacakların Tespitine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kurban Bayramı

Buna göre, bayram tatili nedeniyle KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler, 24 Haziran Cumartesi (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00'dan başlayarak, 3 Temmuz Pazartesi saat 07.00'ye kadar ücretsiz olacak. Yap-işlet-devret projeleri ücretsiz geçiş uygulamasından hariç tutuldu.

Şehir için toplu taşıma ücretsiz olacak

Vatandaşlar, Başkentray, Marmaray ve İZBAN seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 28 Haziran Çarşamba saat 00.00'dan (salı gününü çarşamba gününe bağlayan gece), 1 Temmuz Cuma gün sonuna kadar (Kurban Bayramı süresince) ücretsiz yararlanabilecek.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal