Kapadokya'da Olumsuz Hava Şartları Nedeniyle Balon Turları İptal Edildi

Türkiye’nin önemli turizm merkezi ve turistlerin uğrak noktası olan Kapadokya bölgesinde, sıcak hava balon turları olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

19.05.2021-09:31 - (Son Güncelleme: 19.05.2021-10:43)Kapadokya'da Olumsuz Hava Şartları Nedeniyle Balon Turları İptal Edildi

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 29 Nisan tarihinde başlayan ve 17 Mayıs tarihinde sona eren tam kapanma döneminde, Kapadokya bölgesinde sıcak hava balon turlarına da izin verilmemişti. Yasağın kalkmasının ardından, bölgede sıcak hava balon turları 21 günün ardından dün yeniden gökyüzü ile buluşmuştu. 

BALON TURLARI İPTAL EDİLDİ 

Peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadileri gökyüzünden izlemek isteyen turistlerin ilgi gösterdiği balon turları, bölgede bu sabah itibariyle etkili olan rüzgar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi. 

SICAK HAVA BALONLARI TEKRAR PARK ALANLARINA ÇEKİLDİ 

Gün doğumundan önce Göreme Beldesi'ndeki kalkış alanında tur için hazırlanan sıcak hava balonları, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Nevşehir Koordinatörlüğünce uçuşun iptal edilmesinin ardından yeniden park alanlarına çekildi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal