Sivrisinekler sizi üç unsur sebebiyle hedef alır. Vücut ısısı, nefes aldığınız karbon dioksit ve cildinizin üzerindeki laktik asittir.Peki,sivrisinekten korunmak için ne gibi önlemler almalıyız? İşte detaylar haberimizde...

SİVRİSİNEKLERDEN KORUNMAK İÇİN 

Limon okaliptüs yağı
Limon okaliptüs yağı DEET ürünlerine benzer bir koruma sağladığını belirtmektedir. Sivrisineklerin yanı sıra kenelerle savaşmak için yüzde 40 veya daha yüksek bir konsantrasyonla öneriliyor.

Ateşi kullanın
Şimdiye kadar bir kamp ateşi etrafında oturduysanız, muhtemelen sivrisineklerin sizden uzak durduğunu görmüşsünüzdür. sivrisinekler, dumandan hoşlanmıyor. Evinizde sinekleri uzak tutmak için mum kullanabilirsiniz.

Daha fazla sarımsak yiyin
Sarımsağın, sivrisinekleri uzak tuttuğu bir gerçek. Ayrıca sarımsak güçlü antioksidanlarla doludur ve enfeksiyonla savaşmaya yardımcı olur. Bu nedenle yalnızca doğal bir sivrisinek itici olmaktan çok daha fazlasını elde edersiniz. Kokusu için endişeleniyorsanız, yemek yedikten sonra taze maydanoz çiğnemeyi deneyin.

Nane uçucu yağı
Nane, korkunç DEET kimyasal kokusundan çok daha iyi kokuyor, ayrıca sivrisinekleri püskürtmek için doğal bir böcek ilacı gibi davranıyor ve son derece etkili. Yapılan araştırmalarda sivrisinek larvaları , saf nane yağı ve su solüsyonuna maruz bırakıldıktan 24 saat sonra öldü. Bunu hazırlamak için yapmanız gereken tek şey birkaç taze nane yapraklarını ezin, kokuyu ve yağı ortaya çıkartın.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın