Sezaryen İzlerinden Bitkisel Yöntemlerle Kurtulun!

Sezaryen doğum gerçekleştiren kadınların karnında bebeğin çıkartılması için kesilen bölgede iz oluşur. Estetik açıdan güzel durmadığı düşünülen bu izleri doğal yöntemlerle geçirmek mümkün. İşte sezaryen izlerini geçiren bitkisel yöntemler.

Sezaryen İzlerinden Bitkisel Yöntemlerle Kurtulun!

Sezaryen izleri bazen çok az fark edilir ama bazen de çok belirgin olarak ortaya çıkmaktadır. Hatta bazı kişilerde kabarıklık halinde iyileşir ve kötü bir görüntü oluşmasına neden olur. Ameliyat sonrası az ya da çok bir iz oluşmaktadır.

SEZARYEN SONRASI BAKIM

Yara izi kişinin vücudunda yara iyileşmesi sürecinde ortaya çıkan biyolojik bir süreçtir. Yara izi oluşmasında kollajen dokusu önemlidir. Cilt renginden daha farklı kırmızıya yakın bir renkte ve kabarık olarak kendini gösteren yara izine hipertrofik skar denilmektedir. Bazen bir kabarıklıktan da şişkin yara izleri oluşmaktadır. Bu yara izlerine de keloid adı verilmektedir. Yara izi çok fazla ise estetik bir cerrahi işlem ile müdahale etmek daha doğru olabilir. Bunun yanında roka suyunun ve roka tohumlarının yara izine sürülmesi yöntemi de izleri iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Roka tohumu macun kıvamına getirilerek uygulanmaktadır. Limon sürülmesi de fayda sağlamaktadır. Limon deri rengini açtığından kırmızı yara izleri hafiflemektedir. Aloe-vera bitkisi de yara izlerinde başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz