Selülitin genellikle göbek kısmında meydana gelmesi kadınlar için ciddi problemdir. Kilolu yada zayıf kadınlarında oluşan bu tür selülitler için evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz pratik yolları deneyebilirsiniz.

İşte 15 günde selülitlerden kurtulmanıza yardım eden pratik yöntemler…

- Bilindiği gibi “Peeling” cildin güzelleşmesi amacıyla oldukça kullanılan ve kadınların sıkça faydalandığı tedavi yöntemlerinden biridir. Peki Peeling uygulaması ile selülitleri yok edebileceğinizi duymuş muydunuz? Su yosunu ile uygulanan ve sürülen bölgedeki kan akışını hızlandıran bu yöntem oldukça etkili. Nemlendirici ve kan akışını hızlandırması ile gözle görülür bir sonuç elde ediliyor.

- Yıpranmış hücrelerin canlanması ve tedavisinde etkili bir etken olan likopen, selülit tedavisinde popüler uygulamalardan biridir. Domates ve diğer kırmızı meyvelerde yer alan likopen cildinizdeki kolajen azalmasını engelleyerek sağlıklı bir deriye kavuşmanızı sağlıyor.

- Doğanın en büyük ganimeti olan su aynı zamanda selülit tedavisinde de etkili yöntemlerden biridir. Her gün düzenli olarak içilen 8-9 bardak su sayesinde cilt arasındaki boşluklar azalır böylece doğal bir şekilde selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.