Kadınların her daim güzel görünmesini sağlayan etkenlerden biri de saçlardır. Saçlara uygulanan bazı işlemler, saçların zarar görmesine ve cansızlaşmasına sebep olur. Peki yıpranmış saçlar için hangi maske yapılmalıdır? İşte sizler için saç bakım maskesi önerisi.

Saçlarımız her gün dış faktörlerle mücadele etmek zorunda kalır. Kir, yağmur, güneş, rüzgar derken saçlarımız yıpranır. Saça uygulanan boya, röfle, ombre, su dalgası gibi kimyasal işlemler de yıpranmayı arttırır. Saçınıza uygulayacağınız yumurtalı zeytinyağı maskesi mucizevi etkiler yaratacaktır. 

YUMURTALI ZEYTİNYAĞI MASKESİ

Doğanın bir mucizesi olan zeytinyağı ile yumurtanın birleşimi yıpranmış saçlar için bir çözüm önerisi. Üstelik bu karışım için öyle çok fazla uğraşmanıza da gerek yok. Küçük bir kasede 1 adet yumurta ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırmanız yeterli. Yumurta ve zeytinyağı karışımını saçlarınıza dipten uca uygulayın, streç film, havlu ya da boneye sarıp en az 1 saat bekletin. Sürenin sonunda saçlarınızı yıkayın. Saçınızda yumurta kalıntısı ve kokusu kalmaması için iyice durulamaya gayret edin. Kuru saçlar için ideal olan bu yöntem, yumurtadaki protein sayesinde saç köklerinin beslenmesine, saçların daha kolay uzayıp gürleşmesine yardımcı olur.

 

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

İLİşKİLİ HABERLER