Banyonuzda lavabonuzdaki aynanın orada yumuşacık kendi yaptığınız ponponlu paspas olsun ister misiniz ? Peki ponpon nasıl yapılır veya örgü paspas nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.İşte merak edilenler haberimizde...

Dilediğiniz renklerde ipler seçebilirsiniz. Malzemeler şöyle: dilediğiniz renklerde ip, makas, 2 boş tuvalet kağıdı rulosu, halı kaydırmaz dediğimiz matlardan. Nereden bulacağız halı kaydırmaz’ı derseniz 1 milyoncu olarak nitelendirdiğimiz dükkanlarda var.

Malzemeler hazırsa hemen başlayalım. Öncelikle 2 ruloyu 2 parmağımıza geçirerek etrafına ipliği sarmaya başlıyoruz.

İpi doladıkça rulolar biraz ezilecektir. Ezildiği için ponponlar farklı boyutlarda olacaktır ama sorun olmaz. Farklı boyutlarda da güzel görünecektir.

İpi sarıp ruloyu belli bir büyüklüğe getirdikten sonra ipi kopartın.

İpten bir parça kopartıp rulonun ortasından geçecek şekilde bağlayın.

Sardığınız ipi doladığınız rulodan çekip çıkartın.
 
 
Sıkı bir düğüm daha atın ve fazlalık ipi kopartmayın. Onu daha sonra ponponları bağlamak için kullanacağız.
 
 
Attığınız düğümün her 2 tarafındaki bağlı kısımları makasla kesip ayırdıktan sonra boyunu dilediğiniz boya gelene kadar kırpabilirsiniz.
 
İlk ponponu bitirdikten sonra dilediğimiz renk ve boyutlarda ponpon yapmaya devam ediyoruz.
 
 
Ponponlarınızın tümü hazır olduğunda matınızın üstüne serip renk ve sıralamasını tasarlayabilirsiniz.
 
 
Renk ve sıralamaya karar verdiyseniz ponponlarınızı matınıza birleştirip, ponponların ucunda bıraktığınız uzun ip parçaları ile de düğüm atıp bağlayın.
 
 
Bütün ponponları matınızla birleştirdiyseniz çocuğunuzun da üzerinde güvenle oynayabileceği bir paspasınız oldu demektir. Ponpon paspas yapımı hem kolay hem de eğlenceli bir proje değil mi?
 

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın