Muharrem Ayında Okunacak Dualar ve Yapılacak İbadetler

Muharrem ayına girdiğimiz şu günlerde fazileti dualar ve ibadetler ile bu ayı geçirmek gerekiyor. İşte, muharrem ayında okunacak dualar...

Muharrem Ayında Okunacak Dualar ve Yapılacak İbadetler

Muharrem Ayında Okunacak Dualar ve Yapılacak İbadetler

Muharrem ayı en faziletli aylardan biridir. Bu ayı hayırlı geçirmek için hangi dualar, ibadetler yapılmalıdır? Gelin soruları birlikte cevaplayalım.

MUHARREM AYINDA OKUNACAK DUALAR VE YAPILACAK İBADETLER

Muharrem ayının birinci gününde akşam ve yatsı arasında yani zilhicce’nin son gününü, Muharrem’in birinci gününe bağlayan gecesi 2 rekat namaz kılınır. Muharrem ayının ilk akşamında ise tesbih namazı kılınır ve bu namazda “Ya Rabbi, bu yeni senede beni mağfireti ilahine, rızai ilahine ve hidayeti ilahine mazhar eyle. Yeni açılan amel defterimi rızai ilahine muvafık amel ile doldurmayı bana nasip et. Beni gadabı ilahine duçar olacak amellerden muhafaza buyur.” şeklinde dua edilir. Muharrem ayının birinci gününde 1000 kere İhlas suresi okunursa insanın kul hakları affedileceği Kur'an-ı Kerim'de belirtilmiştir. Kur'an-ı Kerim'de "Ramazanın ardından en faziletli oruç, Muharrem ayında tutulan oruçtur." belirtilmiştir. Bu nedenle Muharrem ayında oruç tutmak oldukça faziletlidir.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR