Koltuk Altındaki Kararmaya Ne İyi Gelir?

Özellikle koltuk altı ve kasık gibi kıvrım bölgelerinde leke ve koyulaşma görülebilir. Koltuk altından görülen kararmaların nedeni aşırı terleme ve sürtünmedir. Peki kararmalara ne iyi gelir?

Koltuk Altındaki Kararmaya Ne İyi Gelir?

Özellikle koltuk altı ve kasık gibi kıvrım bölgelerinde leke ve koyulaşma görülebilir. Koltuk altından görülen kararmaların nedeni aşırı terleme ve sürtünmedir. Peki kararmalara ne iyi gelir? İşte detaylar...

AŞIRI TERLEMEYE KARŞI BOTOX

Aşırı terlemeye karşı kullanılan ürünlerin içeriğindeki alkol nedeniyle deride oluşan kızarıklık ve kaşıntı da deride koyulaşmaya yol açabilir. Deodorant satın alırken tahriş özelliği düşük olan antialerjik ürünler tercih edilmelidir. Aşırı koltuk altı terlemesine karşı en sık tercih edilen tedavi yöntemi koltuk altı botox uygulamasıdır. Botox uygulaması ile uzun süre koltuk altının kuru kalması sağlanır.

Estetik olarak kötü bir görünüm yaratan koyuluklar, profesyonel tedavi yöntemleriyle ortadan kaldırılabilir. Leke açıcı krem tedavileri, Kimyasal peeling, Q Switch ND – Yag lazer ile karbon peeling (spectra peeling) tedavisi, fraksiyonel karbondioksit lazer ile cilt soyma tedavisi uygulanabilir. Koyulaşmanın nedeni ve şiddetine göre cilt doktorunuz tarafından en uygun tedavi yöntemine karar verilir.

DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMİ NASIL OLUR?

Koltuk altı lekelerinin doğal tedavi yöntemleri arasında aloe vera, Hindistan cevizi yağı, patates, karbonat, sirke, limon, salatalık sayılabilir. Ancak evde uygulanan bitkisel yöntemlerle koltuk altının rengini açılırken, deride kızarıklık ve alerjik reaksiyon oluşursa bu koyulaşmayı daha da artırabilir. Beyazlatma aşamasında uygulanacak yöntemin öncelikle küçük bir alanda denenmesi veya yöntemin cilt doktoruna danışılarak yapılması önerilir.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR