Kokusunu Sevmeyebilirsiniz Ama Bu Kür Regl Ağrısını Kesiyor!

Soğan kürü nasıl yapılır? Soğan kürü malzemeleri nelerdir? Soğan kürü regl ağrısının yanı sıra pek çok şeye iyi geliyor.İşte merak edilenler haberimizde...

Kokusunu Sevmeyebilirsiniz Ama Bu Kür Regl Ağrısını Kesiyor!

Soğan kürü nasıl yapılır? Soğan kürü malzemeleri nelerdir? Soğan kürü regl ağrısının yanı sıra pek çok şeye iyi geliyor.İşte merak edilenler haberimizde...

Soğan kürü için sadece 2 malzemeye ihtiyacınız var. Ama tadını sevmeyip içemeyecekleriniz için birkaç farklı önerimiz olacak. Kürü hazırlamak için kırmızı, beyaz ya da kahverengi kabuklu dilediğiniz çeşit birkaç soğana ihtiyacınız olacak. Bu soğanları kabuklu bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Bu nedenle öncesinde sirkeli suda bekleterek ardından da yıkayarak mutlaka temizleyin. Dilerseniz kabuksuz da kullanabilirsiniz.

SOĞAN KÜRÜ NASIL YAPILIR?

Bir tencerenin içerisine 1 soğan için 1 su bardağı kadar temiz içme suyu aktarın. Kaynatmaya başlayın. Suyu kaynayınca içerisine dörde böldüğünüz soğanları ilave edin ve soğanlar yumuşayana kadar pişirin. Ardından ocaktan alıp ılımaya bırakın. Sonrasında süzdürerek tüketin. Hazırladığınız bu soğan kürünü ılık bir şekilde mümkünse sabahları aç karnına bir bardak kadar için. Akşamları da uyumadan önce 1 bardak kadar tüketin. Bu şekilde sabah akşam, günde toplam 2 bardak içmek üzere 15 gün boyunca kürü uygulayın. Şikayetlerinizin azaldığını gözlemleyecek ve kendinizi daha sağlıklı hissedeceksiniz. İçemeyenler yapım aşamasında içerisine karanfil de ilave edebilir, ardından süzdürerek tüketebilir. Beklediğiniz sonuçları alabilmeniz için düzenli kullanmanız ise şart. Eğer düzenli kullandığınız bir ilacınız, farklı bir hastalığınız ya da alerjiniz varsa kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmanızı öneririz.

SOĞAN KÜRÜ FAYDALARI

-Balgam söktürücü özelliğe sahiptir. Özellikle boğaz ağrısı, grip gibi şikayet ve hastalıklarda önemli rol oynar.
-Vücudun toksinlerden arınarak daha sağlıklı olmasına yardımcı olur, vücudu yeniler.
-Özellikle hamile kalmayı düşünen kadınların hamile kalmasını kolaylaştırma özelliği vardır.
-Erken menapozu engelleme yardımcı olur.
-Cildi yeniler ve güzelleştirir. Özellikle akne ve sivilcelerin görünümünü azaltarak tedaviye destek olur.
-Stresi azaltıp sakinleşmeye de yardımcı olur.
-Düzenli kullanımda adet düzensizlikleri şikayetlerini azaltır. Adetlerin daha düzenli olmasına yardımcı olur.
-Polikistik over sendromunun tedavisine destek olur.
-Vücuttaki yağlanmaları azaltır, bu sayede kilo vermeye de yardımcı olur.
-Vitaminlerce zengin olması nedeniyle bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara daha az yakalanmanıza ve daha kolay atlatmanıza yardımcı olur.
Şifası bol olsun.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri