22 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18°
  • Izmir 24°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.849
Dolar5,6648
Euro6,355
Altın260,04

Kaşlarda Yeni Moda Mikputasyon

Kaşlarda artık kıl tekniğinin modasının geçtiğini ve yeni modanın kalıcı Mikputasyon uygulaması olduğunu dile getirdi. Mikputasyon Nedir? İşte detaylar haberimizde...

Kaşlarda Yeni Moda Mikputasyon

Kaşlarda artık kıl tekniğinin modasının geçtiğini ve yeni modanın kalıcı Mikputasyon uygulaması olduğunu dile getirdi. Mikputasyon Nedir? İşte detaylar haberimizde...

Kaşlarda Kıl tekniği kalıcı bir çözüm değildir ve cilt tipine göre kullanım süresi değişir fakat yeni trend  Mikputasyon yöntemi  ise oldukça kalıcı ve kesin çözümdür.

MİKPUTASYON NEDİR?

Mikputasyon vücudun iskelet ve bağ doku sistemleri ile ortak çalışan bir teknik. Vücudun iskelet sisteminde kaşın var olduğu yerin belirlenmesi ile işe başlanıyor. Ardından, deri dokusunun incelik ve kalınlık gösterdiği yerler belirleniyor. Kaşın kavis çizgileri, kalınlığı ve inceliği deri dokusuyla uyumlu bir şekilde çiziliyor. Kullanılan teknik ise, iğneleme tekniği. Derinin kalınlık ve incelik durumuna göre en az üç farklı iğneleme tekniği uygulanıyor. Kılların beslemesini sağlayan esas element ise, içeriğinde bulunan vitaminler. Böylelikle kaş çıkması mümkün gibi görünmeyen bölgelerde bile kaş çıkım durumu gözlemlenebiliyor.

MİKPUTASYON YÖNTEMİ

Kaşı iskeletine ayırarak, derinin kalınlık ve incelik gösterdiği alanlara farklı uygulamalar yapılmasıyla oluşuyor. Bu yöntemde, kıl tekniği, pudralama ve dolgu tekniği gibi dönüşü olmayan sabit teknikler yerine kaş bölgesi iskeletinin yapısına uygun işlem uygulanıyor. En az 3 farklı iğneleme ve bileyt kullanılıyor. Rütuş gerektirmiyor. İşlem esnasında uygulanan boyalarda yer alan özel vitamin kompleksi ile, kaş çıkmayan bölgelerde kıl kökünü tetikleyerek kaş çıkmasını sağlıyor.

Mikputasyon yöntemi mutlaka uzman ellerde gerçekleştirilmesi gereken bir uygulamadır. Sonuçta, yüz bölgesi vücudumuzun en hassas bölgelerinden birisidir. Göz bölgesi ise, ayrıca hassasiyetle üzerinde durulması gereken bir bölgedir. Estetik kaygılar, elbette ki anlamlı kaygılardır. Yalnız, vücut bütünlüğünün korunması adına, uzman bir estetik müdahale daha doğru olacaktır.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri