Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Birçok kişinin keyifle tükettiği kahveler bazen keyfin kaçmasına neden olabiliyor. En sevdiğiniz kıyafetlerinizin veya evde halınızın üzerine damlayan kahve lekelerinin keyfinizi kaçırmasına izin vermeyin. Peki, inatçı kahve lekeleri nasıl çıkar? Kahve lekelerini çıkarmak için yapabileceklerinizi sizin için bir

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

En sevdiğiniz kıyafetin üzerine veya özenerek satın aldığınız halılarınızın üzerine damlayan kahve lekelerini çıkarmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz…

HALIDAN KAHVE LEKESİ ÇIKAR MI?

Halı veya koltuklarınıza dökülen kahve lekelerinden kurtulmak için öncelikle kahve dökülen yeri bir bez veya kağıt havlu yardımı ile lekeli bölgeye hafif baskı uygulayarak sıvının emilmesini sağlayın. Bir süre bu işlemi devam ettirin. Daha sonra başka temiz bir bezi, hazırladığınız deterjan ve sirke karışımına batırın. Islak bezi, lekeyi daha fazla yaymamaya özen göstererek halınızın lekeli bölgesinde dairesel hareketlerle gezdirin.

KIYAFETTEN KAHVE LEKESİ NASIL ÇIKARILIR?

Kıyafetinizin üzerine damlayan kahve lekelerini çıkarmak için öncelikle giysinizi çıkarıp ters çevirin. Kıyafetinizi bir süre soğuk suyun altında bekletin. Hemen ardından, sıvı deterjanınızı veya daha etkili olan bulaşık deterjanınızı kullanarak lekeye müdahale edin. Deterjanı lekeli bölgeye uyguladıktan sonra 5-10 dakika elinizde ovalayın. Kahve lekesinden küçük bir iz kaldığını fark ederseniz, giysinizi ılık bir suyun içine alarak bir süre de bu şekilde bekletmeyi deneyin. Deterjan yerine sade soda da uygulayabilirsiniz.

KURUMUŞ KAHVE LEKELERİ İÇİN

Kurumuş kahve lekeleri için de ilk olarak yumuşamasını için ılık bir suya lekeli eşyanızı batırın ve lekenin yoğunluğuna göre en az 20-30 dakika bekletin. Yumuşatma işlemi sonrasında, lekenin üzerini tamamen örtecek miktarda karbonatı döküp ıslak bir sünger veya bez yardımıyla nazikçe ovalamaya başlayın. Ovaladıkça kahve lekesinin çıkmaya başladığını göreceksiniz.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR