Kadınların en çok merak ettiği konulardan biri hoşlanan erkek belirtisi, Bu konuda sosyal iletişim uzmanlarının görüşlerinden faydalanarak detaylı bir değerlendirme yapacağız.İşte merak edilen yanıtlar haberimizde...

İşte uzmanların gözü ile hoşlanan erkek nasıl davranır sorusunun tüm yanıtları:

HOŞLANAN ERKEK SEVDİĞİ KADINA NASIL DAVRANIR?

Hoşlanan erkekler, hoşlandıkları kadına karşı nasıl bir tavır takınacaklarını tam olarak bilememektedir. Çok kibar davranışlar sergileyen erkekler olabileceği gibi duygularını olumsuz tavırlar göstererek ifade eden erkekler de olabilir.

Bu yüzden seven erkek, aşık olduğu kadına “Çok özel bir insanmış gibi davranır.”şeklinde kalıplaşmış bir tespit yapmak doğru değildir. Ancak şu rahatlıkla söylenebilir: Hoşlanan erkek ister davranışlarını olumlu yönde ifade etsin isterse olumsuz bir tavır takınsın sevdiği kadına karşı davranışları “herkesten farklı”dır.

Bir kadın erkeğin sosyal ilişkilerine dikkat ederek başkalarına nasıl davrandığını gözlemlemelidir. Eğer erkek başkalarına davrandığından farklı biçimde kendisine davranıyorsa bu farklı duygular beslediği içindir. Bu durumda kadının yapması gereken şey erkeğin kendisini rahatça ifade etmesine zemin hazırlamak yani erkeğin duygularını açıklamasına imkan sağlamaktır.

ERKEĞİN ELLERİ EN BÜYÜK TANIKTIR

Erkeklerin beden dilleri onların duyguları hakkında en kesin sonuçları veren detaylardır. Çünkü erkekler çok kolay yalan söyleyip duygularını saklama eğilimi gösterseler de beden dilleri onları her zaman ele vermektedir.

Burada hoşlanan erkeklerin duygularını ele veren iki detaya yer vereceğiz: eller ve gözler.

Seven erkek, aşık olduğu kadının yanında ellerini nereye bırakacağını bilemez. Çünkü içindeki duygu yoğunluğu ellerinde kendisini dışa vurur. Sık sık iki elini birleştirerek parmaklarını esnetmek, "ellerini ceplerinde veya masa altında saklamak" erkeğin duyguları hakkında önemli ipuçları vermektedir.

Hoşlanan bazı erkekler ise içinde bulundukları gerilimi hafifletmek için ellerine anahtarlık, kalem , telefon gibi bir şeyler alarak ellerini meşgul etmektedir.

Seven erkeklerin bakışları da normal bakışmalardan farklıdır. Her şeyden önce hoşlanan bir erkeğin bakışma süresinin normalden biraz daha uzun olduğunu bilmek gerekir. Çoğu zaman erkeğin bu uzun bakışı üçüncü kişiler tarafından da fark edilir.

HOŞLANAN ERKEK SİZİ ANILARINA ORTAK EDER

Erkeklerin anıları onların en özel alanlarıdır. Çünkü erkekler anılarını zihinlerinde devamlı yaşarlar. Ayrıca erkeklerin büyük bir kısmı anılarını zaman geçtikçe daha da güzelleştirme eğilimi içindedir. Erkek hafızası geçmişe ait olumsuzlukları siler ve yerineçok güzel bir geçmiş” koyar.

İşte erkeklerin kafalarında yarattıkları bu özel geçmişi bir kadına anlatmaları son derece önemli bir işarettir. Çünkü erkeğin kendi geçmişini bir kadına anlatması aslında “kendi mahrem dünyasını” ona açmasıdır.

Bir erkeğin hoşlandığına dair en kesin bilgileri veren unsur bu “anılarına ortak etme”tavrıdır. Şayet bir erkek bir kadına anılarını anlatıyorsa bilin ki o kadına çoktan kalbini kaptırmıştır.

Ayrıca hoşlanan erkekler kalabalık ortamlarda sevdikleri kadını devamlı göz hapsinde tutmaktadır. Düğün, konser, parti gibi kalabalık ortamlarda eğer erkeğin bakışlarını yakalarsanız bilin ki size karşı ilgisi vardır.

HOŞLANAN ERKEK KENDİ AİLESİNE NASIL DAVRANIR?

Bir erkek aşık olmaya başladığında kendi ailesi ile diyaloglarında iki uç noktadan birisine savrulur. Erkeklerin büyük bir kısmı bir kadından hoşlanmaya başladıkları anda kendi ailelerine olan bağlılıkları artar. Özellikle annelerine karşı çeşitli sevgi gösterileri yapmaya başlarlar. Aile içinde daha uyumlu davranma, sorumluluk üstlenme ve kardeşlerinin dertleri ile ilgilenme aşkın olumlu yansımalarıdır.

Çok az örnekte ise erkek bir kadından hoşlanmaya başlamışsa ailesi ile olan diyalogunu bozmaya başlamaktadır. Hatta ailesi ile evi terk etmeye kadar varan sert tartışmalara giren erkekler dahi vardır.

Neyse ki yapılan pek çok araştırmada aşkın erkeklerin aile bağlarını güçlendirdiği, olumsuz bir tavırla sevgisini dışa vuran erkek sayısının ise çok az olduğu ortaya çıkmıştır.

ERKEK HAYATINA ÇEKİ DÜZEN VERMEYE BAŞLAMIŞSA BİLİN Kİ HOŞLANDIĞI BİRİSİ VARDIR

Erkekler alıştıkları yaşam düzenini çabuk çabuk değiştirmezler. Onlar alıştıkları yaşam tarzının en güzel yaşam olduğuna inanırlar.

Ancak bir erkeğin aşk hayatı değişmeye başladığı anda davranışları da değişmeye başlar. Aşık bir erkek her şeyden önce yaşamındaki tüm olumsuzlukları gidermeye ve kendisine çekidüzen vermeye başlar.

Önce kılık kıyafet değişir. Kişisel bakıma özen gösterilir. Sonra sıra maddi yaşamı düzene bağlamaya gelir. En sonunda da yeni hobiler ve uğraşlar bulunur.

Erkeğin bu tarzda yaşamına yeni bir biçim verme çabasının kesinlikle duygularının yoğunluğundan ileri geldiği bilinmelidir.

HOŞLANAN ERKEK ANLAYIŞLI OLUR

Erkekler daha küçük yaşlardan itibaren “erkek” gibi davranmak üzere yetiştirilmektedir. Ondan kardeşini, annesini ve değerlerini “koruması” beklenir. Tüm erkek çocuklarına empoze edilen bu rol, onu ömrü boyunca etkiler. Zaten toplumdaki “aile babası” motifi de bu rolün ileriki yaşlarda ortaya çıkmış halidir.

Hoşlanan erkek açık ya da gizli sevdiği kadını korumaya başlar. Pek çok durumda erkek bunu kadına açıkça göstermeden gizlice yapar. Bazı erkekler sevdikleri kadının başına kötü bir şey gelmesin diye onu takip eder, kadının çevresindeki “kötü niyetli erkeklere”düşman kesilir.

Bazı erkeklerin koruma güdüsü ise fiziksel olmanın ötesinde “sosyal” bir boyut taşır. Sevilen kadının iş yerinde rahat etmesi ve maddi yönden sıkıntı çekmemesi için belli“ayarlamalar” yapılır.

Aslında her iki tavır da aynı davranışın yani “koruma güdüsünün” birer yansımasıdır.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın