Ev Bütçesini Yönetmede Kadınlar Erkeklerden Daha mı Başarılı?

Evde aile bütçesini kim yönetmeli kadınlar mı erkekler mi? İngiltere'deki bir araştırmaya göre kadınlar bütçe yönetiminde açık ara erkeklerden daha iyi. Peki kadınların bu başarısının nedeni ne? Kadınlar aile ekonomisini daha mı iyi biliyor? İşte cevabı...

Ev Bütçesini Yönetmede Kadınlar Erkeklerden Daha mı Başarılı?

Kadınların erkeklerden çok para harcadıkları, daha müsrif ve savurgan oldukları yönündeki yanlış inanış yerle bir oldu.Kadınların erkeklerden daha iyi ekonomiyi yönettikleri bir araştırma ile kanıtlandı.

ERKEKLER DE KABUL ETTİ    

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar paraları yönetmede erkeklerden çok daha iyiler. Çünkü bütçelere sadık kalıp dürtülerini ihtiyaçlarına göre daha kolay idare edebiliyorlar. Kadınlar bankada ne kadar para kaldığını erkeklerden daha çabuk hatırlayıp ona göre harcama yaptıkları da araştırmanın sonuçlarından bir diğeri. Yatırım ve tasarrufa gelirsek kadınlar erkeklerden daha başarılı. Araştırmaya katılan her 5 erkekten 3'ü de eşlerinin kendilerinden çok daha iyi finansçılar olduğunu kabul etti. 

NEREYE YATIRIM YAPIYORLAR?  

Araştırmada bunun yanında yatırım riskleri de değerlendirildi. Buna göre, her 10 kişiden sadece 1'i parasını riske atma riskini göze alabiliyor. Yüzde 44'ü ise riski küçük bir para miktarıyla kabul ediyor. Hisse senedi almak isteyenlerin sayısı çok olsa da katılımcıların yüzde 28'i hisse senedi yatırımı için yeterince parası olmadığı görüşünde.

 

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR