Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Diş Bakımı İçin Tavsiyeler

Diş sağlığınızı korumak için, dişlerinize bakım uygulamanız gerekir. Eğer sık sık dişçiye gidemiyorsanız, size evde uygulayabileceğiniz birkaç ip ucundan bahsedeceğiz.

Diş Bakımı İçin Tavsiyeler

Diş sağlığınızı korumak için, dişlerinize bakım uygulamanız gerekir. Eğer sık sık dişçiye gidemiyorsanız, size evde uygulayabileceğiniz birkaç ip ucundan bahsedeceğiz. İşte detaylar...

SAĞLIKLI BESLENİN

Sağlıklı beslenmenin sağlığımıza katkılarını biliyoruz. Yine diş sağlığımız içinde çok fazla şeker içermeyen besinleri tercih etmemiz yani sağlıklı beslenmemiz gerekiyor. Süt, yoğurt, peynir gibi kalsiyum açısından zengin olan besinleri tüketmeye çalışın ve bol bol su için.

ŞEKER İÇERMEYEN SAKIZ ÇİĞNEYİN

Şekeriz sakız çiğnemek diş çürümesini önlemenize yardımcı olabilir. Çoğu şekersiz sakız ksilitol adında bir bileşen içerir. Bu bileşen ağızdaki bakterilerin temizlenmesini sağlarken yiyecek artıklarının temizlenmesini sağlar. Diş fırçanızı düzenli olarak temizleyin ve değiştirin. Hepimiz dişlerimizi fırçayla temizlememiz gerektiğini biliyoruz ancak doğru diş fırçasını seçmeyi çok az kişi biliyor.

FIRÇANIZI DÜZENLİ OLARAK DEĞİŞTİRİN

Daima küçük veya orta boy bir fırça seçin ve fırçanızın kıllarının bütün dişlerinize ulaştığından emin olun. Bakteri oluşturacağı için diş fırçalarınız için kapaklar kullanmayın. Bunun yerine, her kullanımdan sonra fırçanızı su ile durulayın ve açık havada kurumaya bırıkın. Ve fetal bakteri oluşturacağı için fırçanızı tuvaletle aynı yerde bırakmayın. Diş fırçanızı düzenli olarak değiştirin.

DİŞ BAKIMINDA BİR RUTİN İZLEYİN

Dişlerinizi günde en az 2 kere tüm yüzey ve en uzaktaki köşelerle beraber fırçalayın. Gargara ve diş ipi kullanmayı alışkanlık haline getirin. Diş hekimlerine yapılan düzenli ziyaretler pek hoş değil, ancak bir problemi tedavi etmekten çok önlemek daha iyidir. Dişlerinizi fırçalamanız veya diş ipiniz ne kadar iyi olursa olsun, ulaşılması zor alanlar daima olacaktır.

 

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.


[N-#62108]
[N-#58318]

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR