Biberon Temizliği Nasıl Yapılmalı? Deterjan Kullanmak Zararlı mı?

Bebeğinizin sağlığı için herşeye dikkat ediyorsunuz peki biberonunu temizlerken dikkatli misiniz? Deterjanla yıkanan biberonların tehlike saçtığını biliyor musunuz? Biberonu nasıl yıkamak gerekiyor? Cevabı içeriğimizde.

Biberon Temizliği Nasıl Yapılmalı? Deterjan Kullanmak Zararlı mı?

Biberon Temizliği Nasıl Yapılmalı? Deterjan Kullanmak Zararlı mı?

Anneler için bebeklerinin sağlığı herşeyden önce gelir. Bebeğinize deterjan artıklarıyla dolu bir biberonlar süt vermeyi istemezsiniz. O halde haberimizi dikkatlice okuyun ve bebeklerinizi hastalıklardan koruyun.

FIRÇA İLE BİBERON TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Bebekler söz konusu olunca biberon temizliğinde olabildiğince doğal ürünler kullanmak gerekiyor. Bunun için de biberon temizlemek için fırça seçerken ucunun yarım ay olacak şekilde olmasına dikkat edin. Bebeğinizin ağzının değdiği yerler için çıkarılabilir uç kısımları olan biberonları tercih edin.  olabiliyor.

Biberon temizliği yaparken kullanacağınız deterjanın paraben, klor ve parfüm içermemesine özen gösterin. Yuvarlak bir kabın içerisine bu özellikleri bulunmayan deterjandan ekleyip fırçayı köpürtün. Daha sonra biberonu suyun içine sokarak iyice yıkayın. Fırça yardımı ile bebeğin silikonlu kısmını iyice yıkayın.

STERİL BİR BİBERONU İÇİN

Büyük bir tencerenin içine yarısını geçmeyecek kadar su koyun. Daha sonra beyaz sirkeden tencerenin içerisine 1 çay bardağı kadar koyup eğer ki biberon camsa tencerenin içerisine koyduktan sonra ortalama 5 dakika kaynamış suda bekletin. Sonra tencerenin içindeki suyu döküp biberonunuzu fırça ile iyice fırçlayarak steril edebilirsiniz.

 

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri