Bebeğiniz Diş Çıkarırken Ağzına Mendil Verin! Faydasına İnanamayacaksınız!

Bebeklerin en sıkıntılı olduğu zamanlar diş çıkarmaya başladığı zamanlardır. Sürekli akan salyalar, elini ağzına götürme isteği u dönemde bebekler için de anneleri için de zorlu bir süreç haline gelir. Peki minik yavruların diş çıkarma ağrılarını neler hafifletir? Gelin birlikte bakalım.

Bebeğiniz Diş Çıkarırken Ağzına Mendil Verin! Faydasına İnanamayacaksınız!

Bebeğinizin dişlerinde kızarık bir görünüm, hafif şişlik ve ağrıdan kaynaklanan ağlama gibi durumlar görülebilir. Tüm bu belirtiler dişin diş etini yararak çıkarmaya başladığının göstergesidir.

BEBEKLERDE DİŞ ÇIKARMAYA NE İYİ GELİR?

1. SOĞUK MENDİL ÇİĞNETİN  

Islak ya da soğuk bir  mendili buzdolabında 30 dakika bekletip sonra çiğnemesi için bebeğinizin ağzına koyun. Dişine gelecek soğuk bez,bebeğinize ferahlama hissi verecek ve ağrı ile şişliği ortadan kaldıracaktır.

2. DİŞ ETİ KAŞIYICILARI KULLANIN  

Bebekler için en işe yarar şeylerden birisi de diş eti kaşıyıcılarıdır. Kaşıyıcıları buzdolabında beklettiğiniz zaman masaj etkisi daha da artacaktır. İçi sıvıyla dolu olan diş eti kaşıyıcılarını çiğneme ihtiyaçlarından dolayı bebeğiniz delebileceği için ağzına akıtabilir. Bu sebeple sıvı diş eti kaşıyıcılarını tercih etmemelisiniz.

3. PARMAK GIDA VERİN  

Bebeğinizin parmağıyla kavrayabileceği yararlı sebze ve meyveleri ek gıda dönemine başladığınızda yedirebilrsiniz.

4. DİŞ ETİ JEL VE PUDRALARI KULLANIN

Bebek ürünleri arasında satılan diş jellerinin pek çoğu, sorunlu bölgede sakinlik hissi oluşturacak lokal anestezikler ve bölgede mikrop ürememesini sağlayan temizleyicileri barındırır.

 

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR