İsrail'den İran'a misilleme saldırısı planı: Netenyahu'nun planı ortaya çıktı

İsrail'in Savaş Kabinesi, İran'ın 13 Nisan'da düzenlediği hava saldırısına yanıt olarak çeşitli seçenekleri görüşerek acı verici misilleme saldırısı planları yapıyor. Yapılan planlarla ilgili İsrail medyasından çarpıcı bir iddia ileri sürüldü. İşte detaylar...

15.04.2024-20:21 - (Son Güncelleme: 15.04.2024-20:21)

Her şey İsrail’in İran’ı vurmasıyla başladı. İsrail, İran'ın Şam'daki konsolosluk binasına 1 Nisan'da hava saldırısı düzenlemiş ve saldırıda İran Devrim Muhafızları Ordusundan 2'si general rütbesinde 7 kişi ölmüştü. İran da bunun üzerine 13 Nisan’da İsrail’e karşı Kamikaze insansız hava aracı, balistik ve seyir füzesiyle saldırı başlatmış, bazı askeri hedeflerin vurulduğunu açıklamıştı. Öte yandan İsrail medyasından çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

İsrail misilleme saldırısına hazırlanıyor

İsrail Savaş Kabinesi'nin, İran'a karşı "acı verici misilleme saldırısı" seçeneklerini ele aldığı ancak bunların bölgesel bir savaşı tetiklemeyeceği öne sürüldü. İsrail medyasından Kanal 12'nin haberine göre; Yapılan toplantıda İran'ın saldırısına yanıt olarak çeşitli seçeneklerin tartışıldığı ve bu seçeneklerin her birinin "İran'a karşı acı verici misilleme saldırısı" olduğu öne sürüldü.

Bir savaşa yol açmayacak

Haberin detayında ise toplantıda ele alınan bu seçeneklerin "bölgesel bir savaşa yol açmayacağı" savunulurken, Savaş Kabinesi'nin "ABD tarafından engellenmeyecek bir yanıtı seçmeyi amaçladığı" belirtildi.

(AA)

Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal