İsrail Askeri, Şam Kapısı'nda Filistinlilere Sert Müdahalede Bulundu!

Kudüs’ün Şam Kapısı’nda oturmak isteyen 10 Filistinliye saldıran İsrail güçleri sert müdahalede bulundu.

13.10.2021-12:26 - (Son Güncelleme: 13.10.2021-17:46)İsrail Askeri, Şam Kapısı'nda Filistinlilere Sert Müdahalede Bulundu!

Kudüs’te yer alan Şam Kapısı’nda büyük çaplı bir gerginlik yaşandı. İsrail ile Filistin arasında gerginliklerin ardı arkası kesilmiyor. Dün akşam gerçekleşen olayda çok sayıda yaralı var. İsrail güçleri, işgal altındaki Kudüs'ün Şam Kapısı'nda oturan Filistinlilere ses bombaları ve tazyikli su ile sert müdahale etti. İsrail'in işgali altındaki Kudüs'ün Şam Kapısı'nda gerginlik devam ediyor. İsrail güçleri, Şam Kapısı'nda oturan Filistinlilere müdahale etti. Filistinlilere karşı ses bombası, göz yaşartıcı gaz ve tazyikli su kullanan İsrail güçleri, çok sayıda Filistinliyi darp ederek bölgeden uzaklaştırmaya çalıştı. 

İSRAİL SAĞLIK EKİBİ DİNLEMEDİ

Kudüs’ün Şam Kapısı’nda oturmak isteyen 10 Filistinliye saldıran İsrail güçleri sert müdahalede bulundu. İsrail güçleri, sağlık ekiplerinin yaşanan gerginlik sonrası Filistinlilere müadahele edilmesini de engelledi. Filistin Kızılayı tarafından yapılan açıklamada, İsrail güçlerinin Şam Kapısı'nda Filistinlilere yaptığı müdahalede 14 yaşındaki bir çocuğun yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı belirtildi. İsrail güçlerinin müdahalesinde en az 4 Filistinlinin gözaltına alındığı belirtildi.  Öte yandan İsrail güçlerinin, dün akşam Şam Kapısı'nda oturan Filistinlilere müdahale etmesi sonucu en az 10 Filistinli yaralanmıştı. Kudüs'teki yerel kaynaklar, İsrail güçlerinin sağlık ekiplerinin yaralılara müdahale etmesine engel olduğunu belirtti.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal