IŞİD'den Kan Donduran Türkiye Hutbesi!

DAEŞ, kontrol ettiği camilerde “Gaziantep, Nizip, Karkamış ve Kilis en büyük hedeflerimiz” diye hutbe verdi.

02.05.2016-12:43 - (Son Güncelleme: 30.11.-0001-00:00) IŞİD'den Kan Donduran Türkiye Hutbesi!
Terör örgütü PKK'ya şehir ve kırsalda vurulan darbelerle örgütte çözülme sürecinin başlaması ve PKK'ya Suriye'den yapılan ikmal hattının kesilmesi üzerine terör örgütleri üzerinden Türkiye'yi dizayn etmeye çalışan merkezler bu kez DAEŞ'i harekete geçirdi. Kilis'e yönelik roket saldırılarını yoğunlaştıran DAEŞ yeni bir dizi eylem hazırlığı başlattı. Roketlerle halkta korku ve panik oluşturmaya çalışan DAEŞ geçtiğimiz Cuma günü okuttuğu hutbelerde Türkiye'yi açıkça hedef aldı.

TALİMAT BEKLİYORLAR
 
Suriye'deki savaşı Türkiye'ye doğru genişletmek için hamleler başlatan DAEŞ'in canlı bomba saldırılarıyla birlikte adam kaçırma, sabotaj, dernek ve kültür merkezlerine saldırılar gibi eylemler de planladıkları rapor ediliyor. Güvenlik birimlerine göre, Türkiye'den “hicret” adı altında Suriye'nin DAEŞ kontrolü altındaki bölgelerine giden çok sayıda Türk vatandaşı bulunuyor. Bu kişilere, tıpkı PKK'nın Suriye'deki Türkiye vatandaşı militanlarına yönelik kurduğu askeri eğitim kamplarına benzer kamplarda askeri eğitim verildi. Bomba uzmanı, sabotajcı ve suikastçı olarak yetiştirilen bazı isimlerin ise terör örgütü yönetimi tarafından Türkiye'ye gönderildiği ve eylem talimatı bekledikleri düşünülüyor. Alınan çok sayıda istihbarat ise operasyona dönüştürüldü ve birçok eylem amacına ulaşmadan bertaraf edildi.
 
HER TÜRLÜ CEBİR VE ŞİDDET YÖNTEMİ
 
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün DAEŞ raporuna göre, terör örgütü kendilerinden olmayan Müslüman grupları dahi kolaylıkla Tekfir (Kafir) ilan edebiliyor, Türkiye gibi özellikle demokratik yönetim tarzına sahip devletlerin Dar-ül Harp (Küfür Devleti) olduğunu bu nedenle oy kullanılamayacağı ve resmi görevlilere tabii olunamayacağını, imamların arkasında namaz kılınamayacağını, kendi yapılarının ve üyelerinin mutlak ve doğru yolda hareket ettiklerini, diğer Müslümanların ise yanlış yolda olduklarını iddia ediyor. Örgüt amaçlarına ulaşmak için ciddi bir örgütlenme içerisinde her türlü cebir şiddet yöntemlerine başvuruyor ve kamuoyuna “Halifeliğin ilanıyla tüm Müslümanların üzerine Halifeye biat etmek ve kendisini desteklemek vacip olmuştur propagandası yapıyor.
 
DAEŞ'İN KALBİ VURULDU
 
DAEŞ'in kıyamet savaşı (Melheme-i Kübra) olarak gördüğü büyük savaşın cereyan edeceği nokta olarak belirlediği Dabik Köyü, Türk topçusu tarafından vuruldu. Ayrıca örgütün hakim olduğu bölgelerde bir çok karargah son 10 gün içerisinde Türk topçusu tarafından imha edildi. Son 10 gün içerisinde 66 DAEŞ mensubu TSK tarafından yapılan topçu atışlarında öldürüldü.
 
ÖRGÜT İMAMLARI: HEDEFİMİZ ANTEP
 
Geçen haftaki Cuma namazında DAEŞ imamlarının Suriye'nin DAEŞ kontrolündeki bölgeleri olan Bab, Mumbuç, Cerablus bölgelerinde okudukları hutbelerde, Gaziantep, Nizip, Karkamış ve Kilis'in bundan sonra DAEŞ'in en büyük hedefleri arasında olduğu duyuruldu. DAEŞ imamları hutbede bu merkezlerde halkın çok yakında mülteci konumuna düşeceğini, bu durumun DAEŞ ile Türkiye savaşının yeni bir boyutu olduğunu da öne sürdü. Kilis'e yönelik roket saldırısının artması ve Gaziantep'teki bombalı araçla yapılan intihar saldırısı DAEŞ'in harekete geçirildiğinin işareti olarak kabul ediliyor.
 
1MAYIS ÖZELLİKLE SEÇİLDİ
1 Mayıs nedeniyle polislerin Emniyet Müdürlüğü önünde toplanıp, midibüs ve otobüslerle görev alacakları eylem bölgelerine gitmesi planlanıyordu. Ancak, terör saldırısı istihbaratı nedeniyle önceki gece bu uygulama iptal edildi ve polislerden evlerinden görevlendirildikleri alana gitmeleri istendi. Güvenlik kaynakları ise, saldırıda 1 Mayıs tarihinin ve patlama saatinin özellikle seçildiğini açıkladı.
 
300 KİLO TNT
 
Kaynaklar, saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü mensubunun 1 Mayıs nedeniyle görev alacak personelin Emniyet Müdürlüğü önünde toplanarak dağılacağını tahmin ederek saldırıyı bu noktada gerçekleştirdiğini kaydetti.
 
Önceden alınan önlemler ile daha büyük facianın önlendiğini kaydeden güvenlik kaynakları, parçalanan minibüste yapılan ilk incelemede patlamada kullanılan patlayıcının cinsinin TNT olduğunun belirlendiğini bildirdi. Patlamada kullanılan patlayıcının miktarının henüz netleşmediğini ama çevreye verdiği zarar göz önünde tutulduğunda en az 300 kilo olduğunu kaydeden güvenlik kaynakları, patlayıcıya ayrıca daha fazla can alması için demir parçacıklar, şiddetini de artırması için gübre ile güçlendirildiğini belirtti.
 
O ARAÇ BULUNDU
 
Gaziantep'teki bombalı araçla yapılan saldırıyla ilgili polis tarafından aranan bir araç kovalamaca sonucunda yakalandı. Olayla bağlantılı olduğu ileri sürülen bir şahıs gözaltına alındı. Gaziantep'teki bombalı araçla gerçekleşen saldırının ardından harekete geçen polis ekipleri, saldırıyla ilgili bağlantılı olduğu ileri sürülen 79 EB 201 plakalı aracın peşine düştü. İçerisinde silahlı bir şahsın olduğu ihbarı üzerine aracı kovalamaya başlayan ekipler, aracı Yukarıbayır Mahallesi Cergibozanlar mevkiinde aracı durdu.
 
SÜRÜCÜSÜYLE YAKALANDI
 
Aracın sürücüsü Hasan Ö. (24) isimli şahıs gözaltına alındı. Kilisli olduğu belirtilen Hasan Ö.'nün olayla ilgili bağlantılı olarak arandığı öğrenilirken, şahıs sorgulanmak üzere terörle mücadele şubesine gönderildi. Aracın bombalı saldırı eylemine öncülük ettiği belirtildi.
DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal