İran’dan dikkat çeken iddia: ABD gizli bir toplantı yapıyor

İsrail ile Filistin arasında devam eden savaşta 27. güne girildi. Savaşta hayatını kaybeden Filistinli sivillerin sayısı 8 bini geçti. Bölgede yaşanan son gelişmeler haberimizde…

02.11.2023-10:00 - (Son Güncelleme: 02.11.2023-17:17) İran’dan dikkat çeken iddia: ABD gizli bir toplantı yapıyor

Yaklaşık 27 gündür devam eden İsrail Hamas çatışmalarında can kaybı sayısı artıyor. Alınan bilgilere göre İsrail’in saldırıları sonucunda 8 binin üzerinde Filistinli hayatını kaybetti.

İran’dan dikkat çeken ABD iddiası

Khatam-al Anbiya Merkez Karargahı Komutanı, İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri Komuta Ağı Üyesi Tümgeneral Gholam Ali Rashid, ABD'nin ikiyüzlü tavır takındığını belirterek, ABD'nin "Savaşın büyümemesi için tedbir alıyoruz." açıklamasının kesinlikle güvenilir olmadığını söyledi. General Ali Rashid, ABD'nin Gazze'ye silah ve askeri donanım yığmaya devam ettiğini, Amerikalı generallerin İsrailli mevkidaşlarıyla gizli bir üste kara harekatına destek için bir araya geldiklerini ifade etti.

İran'dan ABD iddiası

Gholam Ali Rashid, Amerikalı üst düzey generallerin, İsrailli mevkidaşlarıyla Tel Aviv'de gizli bir yer altı üssünde kara harekatına destek için bir araya geldiklerini, aldıkları istihbarat üzerinden açıkladı: "İran Silahlı Kuvvetleri, CENTCOM komutanlarının yanı sıra ABD Ordusu ve Donanması'nın da Siyonist rejimin Filistin halkına yönelik acımasız saldırılarını denetlemek ve yönlendirmek için Tel Aviv'deki bir yeraltı üssünde İsrailli komutanlarla bir araya geldiği istihbaratını aldı. Ortaya çıkan durum, ABD'nin bölgedeki savaşı sınırlama iddiasıyla çeliştiğini gösteriyor, kaldı ki işgal altındaki Filistin'e halihazırda binlerce yıkıcı bomba ve füze gönderildi ayrıca İsrail'e kara savaşları için talimat ve destek de sağlanıyor."

Cibaliye’de ağır kayıplar

İsrail’in Gazze'deki Cibaliye Mülteci Kampı'na yönelik bombardımanı onlarca masum hayatı söndürdü. 24 saat içinde iki kez savaş uçaklarına hedef olan bölgede ölü, yaralı ve kayıp sayısının 1000'e yükseldiği bildirildi. (Haber7)

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal