İran'daki Ruh Sağlığı Sorunları Tehlikeli Boyutlara Ulaştı

İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, psikolojik rahatsızlıkları olan hastalar için hastanelerdeki yatak sayısının ihtiyacı karşılamadığı belirten bir açıklama yaptı.

23.12.2019-15:25 - (Son Güncelleme: 23.12.2019-15:16)İran'daki Ruh Sağlığı Sorunları Tehlikeli Boyutlara Ulaştı

İran'ın başkenti Tahran'daki Razi Ruh Hastalıkları Hastanesi'ni ziyaret eden Sağlık Bakanı Said Nemeki, burada açıklamalarda bulundu.
Sağlık Bakanı Nemeki, "Toplumda depresyon ve moral bozukluğuna bağlı psikolojik rahatsızlıkların yaygınlaşması nedeniyle tehlike çanları çalıyor. Sosyal hayatı olumsuz yönde etkileyecek boyutlara ulaşan bu konuya uzmanlar önem vermelidir." diye konuştu.
Psikolojik rahatsızlıkları olan hastalar için hastanelerdeki yatak sayısının ihtiyacı karşılamadığı belirten Nemeki, "Eğer psikolojik sorunlar üzerinde yeteri kadar çalışmış olsaydık bugün bu kadar yatak ihtiyacı ortaya çıkmayacaktı." dedi.

Toplumun ruh sağlığı sorunlarının çözümü için tüm kurumların harekete geçmesinin şart olduğunu bildiren Nemeki, halk arasında mutluluk ve umut verici düşüncelerin artması amacıyla medya ve devlet televizyonuna önemli görevler düştüğünü kaydetti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırınız.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR