İmamoğlu'dan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Teşekkür!

İBB Başkanı İmamoğlu, Başakşehir Şehir Hastanesi’nin çevre bağlantı yollarının yapımı için tarih veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına teşekkürlerini sundu.

02.04.2020-12:57 - (Son Güncelleme: 02.04.2020-12:48)İmamoğlu'dan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Teşekkür!

İBB Başkanı İmamoğlu, Başakşehir Şehir Hastanesi’nin çevre bağlantı yollarının yapımı için tarih veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına teşekkürlerini sundu.

İBB'den aktarılan bilgiye göre Ekrem İmamoğlu, yeni tip coronavirüs (Covid -19)riskinin etkili olduğu şu günlerde hastalar için daha çok yatak oluşturmanın önemine işaret etti.

İmamoğlu, hastane yoluyla ilgili meydana gelen sürece yönelik şu sözleri söyledi:

"Öncelikle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’mıza, Başakşehir Şehir Hastanesi'nin yolunun eksik kalan kısmını yapma kararı aldığı için teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi yarım kalan yolun yapılması konusunda, göreve geldikten kısa süre sonra girişimlere başladık. Ta 25 Kasım 2019 günü saat 18:00'de Sayın Valimiz, ben, Genel Sekreter’imiz ve ilgili genel sekreter yardımcımız Valilikte bu konunun çözümü için görüşmeler gerçekleştirdik. Kaynak yetersizliği nedeniyle sürece, İBB'nin devam etmesi zordu.

Yaklaşık 1 yılı aşkın süredir de inşaatın durduğunu kendilerine aktardık. Hastane yolunun tamamlanması da birinci öncelik olarak toplantıda ele alındı. Sayın Valimiz ile konunun Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına götürülmesi ve inşaatın bakanlık tarafından sürdürülmesi konusunda fikir birliğine varmıştık. Kasım ayından ta ki 1 Nisan tarihine kadar, bu yol için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızdan bir geri dönüş ya da bir adım gelmemişti. Bize iletilmedi.

Dün yapılan açıklamayla, bakanlığımız süreci yürüteceğini belirtti. Bu da mutluluk verici. Umarım kısa zamanda İstanbulluların hizmetine bu yol girer."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR