İletişim Başkanı Altun'dan Gazeteciyi Azarlayan Macron'a Tepki!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un gazetciyi azarlayan tutumuna sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

03.09.2020-17:12 - (Son Güncelleme: 03.09.2020-17:06)İletişim Başkanı Altun'dan Gazeteciyi Azarlayan Macron'a Tepki!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, kendine eleştiri yapılmadığı, gerçeklerden kopuk bir dünya hayal düşlediğini, basın mensuplarının, kendisinin tadını kaçıran haberler yapmadığı bir düzen hayal ettiğini sırf kendisi çok istediği için Libya'da bir savaş suçlusunun galip gelmesine tamah ettiğini kaydetti.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, şahsi sosyal medya hesabı (twitter) üzerinden, Macron'un Le Figaro muhabirine karşı verdiği tepki ile ilgili yönelik paylaşım yaptı. İletişim Başkanı Altun'un sosyal medya hesabı (twitter) üzerinden yaptığı paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

'Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Lübnan'da bir Hizbullah yöneticisi ile gerçekleştirdiği görüşmeyi haber yapan Le Figaro muhabiri Georges Malbrunot'ya yönelik saygısızca tepkisinden ve hakaretlerinden derin endişe duyduk.

Fransız polisinin geçtiğimiz aylarda sokak gösterileri sırasında gazetecilere yönelik şiddetiyle birlikte düşünüldüğünde, Fransa'nın gazeteciler için giderek daha tehlikeli bir yer haline geldiği ortadadır.

Sayın Macron kendisinin eleştirilmediği, gerçeklerden kopuk bir dünya hayal ediyor; gazetecilerin, kendisinin keyfini kaçıran haberler yapmadığı bir düzen istiyor; sırf kendisi çok arzuladığı için Libya'da bir savaş suçlusunun galip gelmesine tamah ediyor.'

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR