İçişleri Bakanlığı'ndan Açıklama! 65 Yaş Üstüne Yeni Karar!

İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların emekli maaşlarını evlerinden alabilmeleri için valiliklere talimat verdi.

25.03.2020-20:47 - (Son Güncelleme: 25.03.2020-21:29)İçişleri Bakanlığı'ndan Açıklama! 65 Yaş Üstüne Yeni Karar!
İçişleri Bakanlığı tarafından yapılmış olunan açıklamaya göre, yeni tip coronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunanların maaşlarını evlerinde alabilmeleri için valiliklere talimat verildi.

Bu çerçevede Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve PTT ile varılan mutabakat sonucu, valilikler ve kaymakamlıklar koordinasyonunda sokağa çıkma yasağı olanların maaş ödemeleri evlerinde yapılıyor.

Ödemeler, öncelikle banka çalışanları aracılığıyla, banka görevlilerinin yetersiz kaldığı yerlerde ise valilik ve kaymakamlıklar koordinasyonundaki "Vefa Sosyal Destek Grubu"nca yapılacak.

Evden maaş ödemesi uygulamasına göre, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlar evde ödeme, havale-EFT talimatı konusundaki taleplerini valilik ve kaymakamlıklara 112, 155 ve 156 numaralı telefonlar aracılığıyla iletiyor.

Şubede iletilen talimata istinaden müşteri hesabından yetkili kamu görevlisine ödeme gerçekleştiriliyor. İşlem tutarı kendisine teslim edilen banka görevlisi ile yetkili kamu görevlisi müşterilere işlem tutarını teslim etmesinin ardından ödemelerin yapıldığına dair tutanağı ilgili banka şubesine teslim ederek süreci bitiriyor.

Müşterinin adresinde bulunamaması halinde tutar, yetkili kamu görevlisi tarafından ilgili banka şubelerine geri veriliyor.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR