İçişleri Bakanlığı Açıkladı! İş Yerlerinin Yeni Çalışma Saatleri Belli Oldu

İçişleri Bakanlığı, valiliklere işletmelerin çalışma saatlerinde yapılan düzenlemelerle ilgili "İşyerlerinin Çalışma Saatleri" konulu bir genelge gönderdi.

03.03.2021-01:18 - (Son Güncelleme: 03.03.2021-01:18)İçişleri Bakanlığı Açıkladı! İş Yerlerinin Yeni Çalışma Saatleri Belli Oldu

Koronavirüs önlemleri kapsamında, yapılan açıklamalarla birlikte 1 Mart itibarıyla kısıtlamalar esnetilmeye başlatılmıştı.

İçişleri Bakanlığı, kontrollü normalleşme süreciyle alakalı 81 ilin valiliğine bir genelge göndermişti.

Bakanlık tarafından valiliklere "İşyerlerinin Çalışma Saatleri" konulu yeni bir genelge daha gönderildi.

Hazırlanan genelgede, ilk öncelik olarak koronavirüs salgınıyla mücadelede virüsün yayılım hızını düşürmek amacıyla alınan tedbirler kapsamında daha önce valiliklere gönderilen genelgeler ile bazı işyerlerinin açılış ve kapanış saatlerine sınırlamalar getirildiği hatırlatıldı.

İŞYERLERİNİN ÇALIŞMA SAATLERİ AÇIKLANDI!

Genelgede, daha önce açılış-kapanış saatleri belirlenmiş olan işyerlerinin de (bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb.) açılış-kapanış saatlerinin düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00-20.00 saatleri arası olarak belirlendiği belirtildi.

Vali ve kaymakamlarca belirtilen esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR