İBB'nin Kış Günü İşten Çıkardığı İşçiler Adalet İstiyor! 'Her Şey Kimin İçin Güzel Olacak'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki olan AĞAÇ A.Ş'de işçilerin kış ayında işten çıkarılmasına DİSK ve ÖZ ORMAN-İŞ sendikalarından tepki geldi. Her şey çok güzel olacak diyen CHP, yeni bir skandala daha imza attı.

04.01.2022-18:16 - (Son Güncelleme: 04.01.2022-18:25) İBB'nin Kış Günü İşten Çıkardığı İşçiler Adalet İstiyor! 'Her Şey Kimin İçin Güzel Olacak'

Kış ayında çalışanları işten çıkartan İBB’ye tepkiler çığ gibi geliyor. DİSK'e bağlı Birleşik Tarım Orman İşçileri Sendikası'nın yaptığı basın açıklamasında ‘Her şey çok güzel olacak diyenlerin, her şeyin kim için güzel olacağını da açıklaması gerekmektedir’ denildi. 

CHP'li İBB yönetiminin iştiraki AĞAÇ A.Ş'den işçi çıkarılması konusunda Birleşik Tarım Orman İşçileri Sendikası ve ÖZ ORMAN-İŞ Sendikası yazılı basın açıklaması yayımladı. Açıklamalarda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından işten çıkarılan işçilerin hukuki süreçlerinde yanında olacaklarını ifade ettiler. 

HER ŞEYİN KİM İÇİN GÜZEL OLACAĞI AÇIKLANMALI

DİSK'e bağlı Birleşik Tarım Orman İşçileri Sendikası'nın yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; ‘Her şey çok güzel olacak diyenlerin, her şeyin kim için güzel olacağını da açıklaması gerekmektedir. Sosyal medyada sosyal belediyecilik yapıyoruz diyenler, ne şimdi ne de daha sonra asgari ücretle çalışan işçileri neden ücretsiz izne çıkardığını açıklayamayacaklardır. Sosyal belediyecilik, belediye işçileri için de sosyal belediyeciliktir.’

CHP BELEDİYESİ KIŞ GÜNNÜDE ÇALIŞANLARI İŞTEN ÇIKARDI

ÖZ ORMAN-İŞ Sendikası tarafından yapılan açıklamalarda çalışanların sendikal fikirleri sebebiyle ücretsiz izne çıkarılmalarına karşı tepki gösterildi.  

Yazılı basın açıklaması yayınlayan sendikalar, ‘Ülke genelinde işçiler için hükümet kısa bir süre önce ücret artışına giderken, bu rakamları yeterli bulmadığını dile getiren CHP, belediyelerinde işçilere 5000 TL ücret vereceğini açıklamıştı.


Her şey çok güzel olacak diyen CHP belediyesi, İstanbul Ağaç Peyzaj Eğitim Hizmetleri Hayvanat Bahçesi İşletmeciliğinde (AĞAÇ A.Ş) çalışan işçiler, kış gününde işten çıkarıldı.’ dedi.

İşçilerin sendikal düşüncelerinden dolayı İBB tarafından ücretsiz izne çıkarıldığı ifade edilen yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; ‘Sendikal özgürlüklere kast edildiği, bizzat yönetim tarafından işçilerin tehdit edildiği, sendikal tercihlere saygı duymayan yönetim şimdi de işçileri ücretsiz izne çıkarıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan her bir işçinin sendikal düşüncelerinden dolayı işten çıkarılmaları kabul edilemez.

Yetkili Sendika Öz Orman İş olarak bu güne kadar AĞAÇ AŞ. de sendikal faaliyetler sürdüren, işçilerimizin kişisel tercihlerine her zaman saygı duyan yaklaşımımız gereği bugün yapılan zorlamalar, tehditler karşısında da susmayacağımız bilinmelidir’

HZ. ÖMER ADALETİ' BU MU?

CHP'li İBB yönetiminin iştiraki AĞAÇ A.Ş'den işçi çıkarılması konusunda Birleşik Tarım Orman İşçileri Sendikası ve ÖZ ORMAN-İŞ Sendikasının yazdığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı; ‘Uzun bir süreden beri tartışmaların odağına oturtulan İstanbul AĞAÇ AŞ. bütün enerjisini İstanbul'a harcaması gerekirken, bugün görülen tabloda yönetim kademeleri işi gücü bırakmış Temmuz ayı istatistiklerinde 19 üyesi olan ölü bir sendikayı diriltmeye çalışıyorlar.

Aynı zamanda Çalışma Bakanlığı tarafından yapılacak olan denetlemelerle ilgili gönderilecek müfettişlerden işçiyi kaçırma amacı güden bir hile mi söz konusu? İYİ Parti ve CHP politikası ile yönetilen, İstanbul AĞAÇ AŞ. Aynı zamanda İYİ PARTİ Genel Başkan Yardımcısının eşi olan Genel Müdür Ali Sukaş tarafından yönetiliyor. Öz Orman İş Sendikası olarak yapılan zulümler karşısında sorulacak tek bir sorumuz var; İYİ parti sloganlarındaki HZ. ÖMER ADALETİ' bu mu? ‘

İŞÇİLERİMİZİN MAĞDUR EDİLMESİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ

Sendikalar, işten çıkarılan işçilerin her koşulda yanlarında olacaklarını ifade ederek, ‘İstanbul AĞAÇ AŞ.'de görev yapan her bir işçi bizim için değerlidir. Biz Öz Orman İş Sendikası olarak hiçbir surette işçilerimizin mağdur edilmesine asla izin vermeyeceğiz’ ifadelerine yer verildi. 

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal